Home
Gimnazjum Nr 1
Pozdrowienia dla Niepodległej z Tanzanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Akcja -Pokoloruj mój światO 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pamiętały także Siostry Elżbietanki z prowincji wrocławskiej, które pracują na misji w Tanzanii. Wyrazem tej pamięci są pozdrowienia, wypowiedziane przez dzieci z afrykańskiego przedszkola, które siostry tam prowadzą i umieszczone w formie króciutkiego filmiku na fb. Nagranie to zostało przesłane także do  Kamiennej Góry jako podziękowanie za przeprowadzenie zbiórki kredek i innych artykułów szkolnych na rzecz misyjnego przedszkola w Tanzanii.

Akcja Pokoloruj mój świat odbyła się w maju b.r. Organizatorką i koordynatorką zbiórki w naszej szkole była Brygida Gucwa; do akcji tradycyjnie dołączyła Społeczność Przedszkola nr 2 :)

link do filmu: https://www.facebook.com/Gim1KG/videos/494618831059049/

 
Wycieczka do "Małej Moskwy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Przed sanktuarium św. Jacka w LegnicyZ okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 7 XI katechetka z naszego gimnazjum zorganizowała wycieczkę do Legnicy. Roli opiekuna 14-osobowej grupy podjął się Pan Andrzej Podwika. Celem wyjazdu było poznanie historii i zabytków stolicy naszej diecezji, którą już w VIII wieku zamieszkiwali Słowianie.

Więcej…
 
Festiwal Pieśni Patriotycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 6229Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Naszej szkole zorganizowaliśmy dziś Festiwal Pieśni Patriotycznych.

"My pierwsza brygada", "Piechota" i "Rozkwitały pąki białych róż" - dumnie zabrzmiały w ustach Naszych uczniów.

I miejsce uzyskała klasa 3A, II miejsce - klasa 3B, Miejsce III - klasa 3C.

Tak naprawdę nie o rywalizację chodziło. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, za co szczególnie Wam dziękujemy i jesteśmy z Was dumni.

Więcej…
 
DEN PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 6173Dzisiaj (12 października) obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Krótki program artystyczny dla wszystkich przygotowały maluchy z Przedszkola nr 2. Nie zabrakło życzeń i podziękowań dla pań przedszkolanek i nauczycieli gimnazjum. Serdecznie dziękujemy :)

Więcej…
 
Stypendium dla Oliwii PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

IMG 2965Oliwia Padoł odebrała dziś (9 października) w Jeleniej Górze stypendium Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.
List gratulacyjny Oliwii wręczyli: przewodniczący Rady Fundacji - Prezydent Aleksander Kwaśniewski i Małgorzata Sekuły-Szmajdzińska.
Serdecznie gratulujemy 

Więcej…
 
Kontynuacja projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

logo zsNowy rok szkolny rozpoczęliśmy również kontynuacją realizacji projektu "Jutro zaczyna się dziś - ksztłcenie kompetencji kluczowych uczniów szkół w Kamiennej Górze". Zakończyliśmy już rekrutację uczniów i nauczycieli. Listy opublikujemy niebawem.

 
Ostatnie stypendia PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

001W sali witrażowej ratusza w dniu 4 października (czwartek) odbyło się wręczenie gimnazjalistom stypendiów Burmistrza.

Z Naszej szkoły wyróżnieni zostali: Aleksandra Bogumiło (5,00), Katarzyna Leśna (5,00), Paulina Marczak (5,00), Przemysław Chlipała (5,07), Łukasz Podobiński (5,00) i Emilia Latuszkiewicz (5,00).

Stypendia sportowe otrzymali: Dariusz Zieleń i Ewelina Greniuk.

Niestety, to już ostatnie stypendia, jakie odebrali Nasi uczniowie. Jednakże serdecznie gratulujemy.

Więcej…
 
Życzenia dla młodszych i starszych Chłopaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20180928 085443Obchodzony w Polsce 30 września Dzień Chłopaka jest odpowiednikiem Dnia Kobiet. Z tej okazji dziewczyny i panie obdarowują swojego ukochanego, kolegę, męża, brata czy tatę.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego drobne słodkie upominki dla wszystkich Kolegów i Panów pracujących w naszej szkole przygotowała Roksana z 3c :). W obdarowywaniu nimi Chłopaków pomogła jej Vanessa.

O swoich Kolegach pamiętały również Panie uczące w naszej, które sprezentowały wszystkim Panom gustowne kubki.

 

Więcej…
 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20180921 104757Już kolejny raz, niestety ostatni, maluchy z Przedszkola nr 2 pomagały nam dziś (21 września) w akcji Sprzątania Świata.

Tradycyjnie postanowiliśmy uporządkować teren wokół szkoły.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji :)

 

Więcej…
 
Ostatni rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

logo zsKochani uczniowie, Szanowni rodzice i nauczyciele.

Rozpoczęliśmy ostatni rok szkolny dla Nas wszystkich w budynku przy ulicy Lubawskiej. Wiemy, że będzie dla Nas on szczególnie trudny, nie z Naszego wyboru. Musimy zmierzyć się z warunkami nauki i organizacji pracy, z trudnościami, jakie z pewnością przez te 10 miesięcy się pojawią.

Chcemy jednak, by ten ostatni rok w tej szkole, wszyscy zapamiętali jak najlepiej. I żeby w sercach Naszych nigdy nie umarły wspomnienia tych wszystkich lat spędzonych na nauce, wychowaniu, zabawie. Nasza szkoła ma wspaniałą historię. Ukształtowała niejeden młody charakter, a dla nauczycieli była skarbnicą codziennych doświadczeń.

Dlatego życzymy Wam drodzy uczniowie, byście skończyli szkołę szczęśliwi i pełni optymizmu na przyszłość. Bądźcie wytrwali w dążeniu do realizacji dalszych celów. Macie wsparcie Nas - nauczycieli i rodziców.

Powodzenia :)

 
Rozpoczęcie PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

logo zsUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 3 Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum dla Dorosłych

odbędzie się 3 września o godz. 9.15.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.