Home
Gimnazjum Nr 1
Dzień czekolady PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

001W czwartek (27 kwietnia) Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunami Paniami Ewą Szczerbą i Sylwią Bielak zorganizował Dzień Czekolady. Uczniowie naszej szkoły mogli kupować i kosztować różnego rodzaju babeczki i muffinki. Wszystkie oczywiście czekoladowe bądź z nutką czekolady w środku  Można było również napić się czekolady klasycznej lub o smaku pomarańczy czy też chili.
Dochody zebrane podczas Dnia Czekolady przekazane zostaną na działalność SU, a konkretnie na pożegnanie klas III.

Tekst i foto: S. Bielak

Więcej…
 
EGZAMIN 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

logo zsPrzez kolejne 3 dni (19, 20 i 21 kwietnia) Nasi trzecioklasiści będą zmagać się z egzaminem gimnazjalnym. W pierwszym dniu do rozwiązania są zadania z historii i wos-u oraz języka polskiego. W drugim dniu - z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Dzień trzeci upłynie na sprawdzeniu umiejętności z języków obcych.
Życzymy powodzenia 

Więcej…
 
Życzenia wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

2017zyczeniaNajserdeczniejsze życzenia zdrowych,

radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajka, mokrego dyngusa

oraz odpoczynku w rodzinnym gronie

składa 

Społeczność Zespołu Szkół 

 
Tyle Zmartwychwstań już przeszło... PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

001W środę 12 kwietnia w naszej szkole po odbyciu trzech lekcji uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami przy wielkanocnym stole. Potem miał miejsce świąteczny apel, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna wraz z pracownikami, którzy już korzystają z zasłużonej emerytury. 
W komentarzu do przygotowanej prezentacji multimedialnej Marika Dutka i Kacper Żmudziński przypomnieli istotę świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które są fundamentem i sensem wiary chrześcijańskiej. Prawdziwe przeżycie poprzedzających je dni może sprawić, że Wielkanoc stanie się dla nas czasem przejścia z niewoli egoizmu do miłości, ze zła do dobra, z poczucia bezsensu do nadziei.

Więcej…
 
Plastycznie o bohaterach PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

logo zsAgnieszka Kaszuba (3a) zdobyła miejsce w kategorii rysunku, a Aleksandra Dereń (3a) wyróżnienie w kategorii plakatu w ogólnopolskim IV Konkursie Historycznym "Polska... Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy. Bohaterowie XIX i XX wieku".
Organizatorem konkursu był Narodowy Instytut Dziedzictwa wraz z Zespołem Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku. Udział wzięło prawie 800 uczniów ze 120 placówek oświatowych z całej Polski. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w połowie maja w Białymstoku.
Serdecznie gratulujemy dziewczętom i ich opiekunce Pani Joannie Bodzek.

Więcej…
 
Drugi awans PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

017Reprezentacja Naszych piłkarzy nożnych powtórzyła wczorajszy sukces dziewcząt. Podczas dzisiejszych (11 kwietnia) zawodów powiatowych Nasi chłopcy zdobyli I miejsce i awans do półfinału strefy jeleniogórskiej.

Więcej…
 
Awans dziewcząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

019Pierwsze miejsce i awans do półfinału strefy jeleniogórskiej wywalczyły Nasze piłkarki nożne podczas dzisiejszych (10 kwietnia) zawodów powiatowych. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn. 

Więcej…
 
Marsz dla życia i rodziny PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

001W Niedzielę Palmową (9 kwietnia) 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w IX Legnickim Marszu dla Życia i Rodziny. Organizatorem wyjazdu był ks. Paweł Adres z parafii Matki Bożej Różańcowej i ks. Damian Ziembikiewicz z parafii Św. Ap. Piotra i Pawła oraz Pani Brygida Gucwa.

Więcej…
 
Dwa zwycięstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 2686Bezkonkurencyjne okazały się drużyny Naszych piłkarek i piłkarzy nożnych. Podczas dzisiejszych (29 marca) miejskich zawodów zdobyliśmy dwa pierwsze miejsca.

Więcej…
 
Wielkanocne warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

008Uczniowie klasy 2A uczestniczyli dziś (28 marca) w warsztatach wielkanocnych w Muzeum Tkactwa. Pod opieką Pani Małgorzaty Ogonowskiej i Pani Karoliny Grochowskiej młodzież wykonała elementy do palmy, malowała pisanki, wykonała baranki z masy solnej. Zajęcia poprzedziło wprowadzenie w tradycje Świąt Wielkanocnych i zwiedzenie Izby Ludowej.

Więcej…
 
Znowu pomagali PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSCN6221Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję Caritas "Tak. Pomagam!". W naszym mieście jej organizatorem była parafia Matki Bożej Różańcowej, a  koordynatorem - Brygida Gucwa. Zbiórka żywności odbyła się w dniach 24-25 marca w sklepie "Biedronka" przy ul. Waryńskiego. W akcję włączyło się 44  wolontariuszy - gimnazjalistów z ZS i ZSO. Z naszego gimnazjum było ich 32.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.