Home
Gimnazjum Nr 1
Powiatowe szachy PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20161121 101419W sali gimnastycznej naszego gimnazjum w poniedziałek (21 listopada) odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

 

Więcej…
 
Katechezy z relikwiami PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Gimnazjalisci z ZSW naszej szkole ponownie gościł duszpasterz młodzieży. Tym razem ks. Paweł Adres wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia nietypowych spotkań katechetycznych - z relikwiami bł. Karoliny Kózkówny, które wraz z jej obrazem wypożyczył na kilka dni z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Legnicy.

Więcej…
 
Uczcili pamięć PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

WP 20161110_11_52_16_ProW związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Hufca Pracy  złożyli w dniu 10.11.2016 r.  biało - czerwone wiązanki róż na grobie Pamięci Ofiar Zamordowanych w Niemieckich Nazistowskich Obozach Pracy w Kamiennej Górze w latach 1940 - 1945 oraz  w miejscu spoczynku 119 osób zamordowanych podczas prób likwidacji kamiennogórskiej filii obozu Gross - Rosen. W miejscach tych zapalone zostały również białe i czerwone znicze, symbolizujące flagę Polski.

Więcej…
 
Drogi do wolności PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 1891Pod takim hasłem przebiegał dzisiejszy (10 listopada) apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenia z 11 listopada 1918 roku były jednak jednymi z kilku ważnych w historii naszego kraju.

Więcej…
 
Sienkiewicz jak malowany PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

logo zsJakub Fujar (3a) zajął II miejsce w kategorii gimnazjum w ogólnopolskim konkursie plastycznym Wielkie bitwy i wielcy wodzowie w powieściach Henryka Sienkiewicza. Konkurs zorganizowało Centrum Kultury "Ruczaj" z Krakowa.

Wszystkie nagrodzone prace w kategoriach: klasy 4-6 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyeksponowane zostaną podczas wernisażu 12 listopada w CK "Ruczaj".

Serdecznie gratulujemy.

Więcej: www.ckruczaj.pl

 
Zmiana warty PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20161103 125918Emilia Oleksy (2c) została nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się dziś (3 listopada).

Na Emilię zostało oddanych 70 głosów. Jej konkurentami byli: Tomasz Gucwa (42 głosy) i Klaudia Gałkowska (45 głosów).

Serdecznie gratulujemy i życzmy powodzenia w pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

Więcej…
 
Młodzież pyta - ksiądz odpowiada PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSCN5806Po co jest ksiądz? Jak się zostaje księdzem? Co robi się w seminarium? Jak to jest być księdzem? Ile ksiądz zarabia? Dlaczego ksiądz nie ma żony? Czy ksiądz może mieć dzieci? Czy ksiądz pali papierosy i pije alkohol? Na te i wiele innych pytań uczniów klasy 2b i 2c odpowiadał ks. Piotr Smoliński. Proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze przybył do naszego gimnazjum na zaproszenie katechetki Brygidy Gucwy, która w ten sposób spełniła oczekiwania swoich uczniów.

Więcej…
 
Zaczytali się PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20161028 101258Maraton czytania zwieńczył obchody Października - Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Grupa miłośników książek spotkała się w piątek (28 października) w sali tanecznej. Bohaterem był Henryk Sienkiewicz i jego największe dzieła - rok 2016 bowiem to rok właśnie tego pisarza.

Więcej…
 
Ku pamięci PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20161027 1204331 listopada to święto, w czasie którego wspominamy tych, którzy już odeszli. 1 i 2 listopada większość z Nas odwiedza groby bliskich. Obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Ludzie przychodzą na cmentarz, aby ozdobić groby kwiatami, zapalić znicze i pomodlić się w intencji zmarłych. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Samorząd Uczniowski w naszej szkole postanowił, uczcić to święto we własny sposób.

Więcej…
 
Wojewódzki finał PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

IMG-20161027-WA0012Podczas finału dolnośląskiego w unihokeju reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum zajęła 6. miejsce. Zawody odbyły się 26 października we Wrocławiu.

W rozgrywkach grupowych nasze dziewczęta zmierzyły się z drużyną z Marcinowic (1:1), z Budziszowa (ustępując rywalkom 0:2) i z Wrocławia (wygrywając 3:0).

Ostatecznie o 6. miejscu zdecydował mecz z Krzeszowem.

Finał wojewódzki wygrały dziewczęta z Łoziny.

Więcej…
 
Celne oczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20161025 111644Przemysław Chlipała (1b) zajął 6. miejsce, a Łukasz Podobiński (1b) 8. miejsce w finale dolnośląskiej Gimnazjady w strzelectwie. Zawody odbyły się 19 października we Wrocławiu na strzelnicy WKS Śląsk.

W kategorii chłopców - w konkurencji 10 strzałów siedząc - startowało 136 gimnazjalistów z całego województwa. Przemek zdobył 90 punktów, Łukasz - 89. W klasyfikacji szkół nasze gimnazjum zajęło 14. miejsce (749 pkt) na 26 drużyn.

Gratulujemy chłopcom i opiekunowi Panu Rajmundowi Gądkowi.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.