Home
Gimnazjum Nr 1
Najlepsi w pierwszym semestrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Miło nam poinformować, że wśród naszych gimnazjalistów w każdym z pionów najwyższą średnią uzyskali następujący uczniowie:

Najlepsi w klasach I:

Dorota Maraś (1b) ? średnia 5,13
Katarzyna Szuper (1b) - średnia 5,13
Maciej Niemasik (1e) - średnia 5,13

Prymus klas II:
Katarzyna Majda (2b) ? średnia 5,13

Prymus klas III:

Dominik Koszkul (3d) ? średnia 5,2

Więcej…
 
Gościnny występ PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
W dniu 4 lutego uczniowie klasy 3e, pod opieką Pani Anny Myjak, na specjalne zaproszenie gościli w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Społecznym w Kamiennej Górze, prezentując przedstawienie teatralne ?Powiedz NIE!?, dotyczące picia alkoholu przez nieletnich.
Więcej…
 
Dla uczniów i rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Już w najbliższy wtorek (29 stycznia) odbędzie się dyskoteka szkolna, będąca zwieńczeniem trudów gimnazjalistów w I semestrze.
Zabawa rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa tradycyjnie do 20.00.
Uwaga rodzice!
W tym dniu odbędą się także wywiadówki:
rodzice uczniów z klas II i III - godz. 19.00, sala taneczna,
- godz. 19.30, spotkanie z wychowawcami.
rodzice uczniów z klas I: - godz. 19.00, spotkanie z wychowawcami,
- godz. 19.30, sala taneczna.
 
Spróbowali PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Uczniowie klas III przystąpili dzisiaj (25 stycznia) do próbnych testów gimnazjalnych. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 8.00 i potrwał do godz. 12.00. Najpierw gimnazjaliści rozwiązywali zadania w części humanistycznej, a następnie w części matematyczno-przyrodniczej.
Próbne testy mają na celu oswojenie uczniów z końcowym egzaminem gimnazjalnym oraz uświadomieniu, nad czym należy w drugim semestrze jeszcze popracować.
 
Z kwiatami dla Dziadków PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Z okazji święta wszystkich Babć i Dziadków w poniedziałek (21 stycznia) w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez samorząd uczniowski oraz grupę młodzieży pod opieką Pani Anny Myjak. Zaproszeni goście ? dziadkowie i rodzice naszych gimnazjalistów - obejrzeli przygotowane przez klasę 3e przedstawienie i wysłuchali śpiewu dziewcząt ze szkolnego chóru. Popołudnie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie bardzo się starali, aby ich dziadkowie poczuli, że dla wnuków są najważniejsi, nie tylko w tym jednym dniu roku.
 
Wyróżnione Jasełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3e naszego gimnazjum pod opieką Pani Anny Myjak zdobyli II miejsce w XIV Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w niedzielę (20 stycznia) w Krzeszowie.
Nagrodę ? odtwarzacz DVD - otrzymaliśmy w kategorii jasełek. Konkursowe przedstawienie było prezentowane w naszej szkole podczas uroczystego apelu Bożonarodzeniowego. Jak widać atmosfera tychże Świąt może być jeszcze żywa nawet w styczniu.
 
Tym razem przez internet PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Już w najbliższy wtorek i środę (22 i 23 stycznia) uczniowie naszego gimnazjum zmierzą się z zadaniami kolejnego etapu Ligi Naukowej 2008 ? konkursu o Puchar Prezydenta Wrocławia.
Etap pierwszy Ligii ? szkolny - odbył się już w grudniu. Uczniowie rozwiązywali testy z zadaniami zamkniętymi w części humanistycznej (z języka polskiego i historii) i w części matematycznej. Tym razem rywalizacja przebiegać będzie przy pomocy Internetu. Na początku stycznia odbył się w związku z tym test próbny.

Więcej…
 
Liga Naukowa 2008 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Nasza szkoła przystąpiła do szóstej edycji Ligii Naukowej ? Konkursu Gimnazjalistów o Puchar Prezydenta Wrocławia.
W latach ubiegłych konkurs obejmował gimnazja tylko z terenu Wrocławia. Od tego roku Liga obejmuje cały Dolny Śląsk i jest już oficjalnie konkursem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, co m.in oznacza, że laureat zostanie zakwalifikowany do wybranego przez siebie liceum niezależnie od kryteriów.
Więcej…
 
Święta w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Dziś (21.12.2007) po raz ostatni w tym roku spotkaliśmy się w naszej szkole, by podzielić się opłatkiem i życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze.
W klasach odbyły się uroczyste wigilie. Uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli do wspólnego stołu, rozmawiając o zwyczajach Bożonarodzeniowych, o minionym roku i postanowieniach na nadchodzący 2008 rok. Nie zabrakło przy tym tradycyjnych potraw wigilijnych i kolęd.

Więcej…
 
Będzie bezpieczniej PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
W ostatnim miesiącu tego roku kalendarzowego w naszym gimnazjum został uruchomiony monitoring. Kamery zostały zainstalowane na korytarzach na każdym piętrze szkoły, co przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów. Koszt monitoringu wyniósł 13000 zł. z czego 3400 zł. otrzymaliśmy z Urzędu Miasta. Uroczystego odbioru sprzętu dokonał Burmistrz Miasta Pan Krzysztof Świątek w piątek, 21 grudnia.
Poza monitoringiem w naszym gimnazjum do użytku oddana została także odnowiona i zmodernizowana toaleta dla chłopców na I piętrze.
 
"Pomoc dla Bangladeszu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Pod takim hasłem Polska Akcja Humanitarna prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych wskutek uderzenia cyklonu Sidr w południowo-zachodnie wybrzeża Bangladeszu w dniu 15.11.2007 roku.
Pokrzywdzonych są setki tysięcy osób, ponad milion domów wymaga odbudowy lub napraw. Trwająca pomoc humanitarna ma na celu ocalenie 2,5 miliona osób przed nadchodzącą zimą. Poza materiałami budowlanymi brakuje przede wszystkim wody pitnej, żywności, leków, odzieży.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.