Home
Gimnazjum Nr 1
Bezbłędni uczniowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Człowiek uczy się na błędach ? z takiego założenia wyszli nasi uczniowie, którzy do perfekcji opanowali zawiłości polskiej ortografii. W konkursie zorganizowanym przez Panią Agnieszkę Tatko-Fujar, gimnazjaliści w kilku etapach zmagali się z zasadami pisowni bardziej lub mniej trudnych wyrazów. Miło nam poinformować, że tytuły Mistrzyń Ortografii w roku szkolnym 2007/2008 zdobyły: Anna Mazur (3d) i Kamila Kruczkowska (2a). Wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Majda, Paulina Wierzbicka oraz Monika Czopek.
Serdecznie gratulujemy!
 
Pielgrzymka gimnazjalistów do Krzeszowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

15 kwietnia b.r. uczniowie klas III wraz ze swoimi wychowawcami pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Sudetów w Krzeszowie.
W pielgrzymce wziął też udział ks. Piotr Olszówka oraz inni nauczyciele.
Po ?odprawie? na placu przez szkołą ponad 100- osobowa grupa udała się pieszo w drogę. W krzeszowskiej bazylice ks. Piotr odprawił Mszę św. oraz wygłosił kazanie; powiedział on m. in. :

Więcej…
 
Sąd nad książką w Centrum Kultury PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
W piątek, 4 kwietnia, uczniowie skupieni wokół Koła Miłośników Książki i Literatury, pod opieką Pań: Beaty Majdy i Anny Kaczmarczyk, wzięli udział w II Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych ?Laur-ka? w kamiennogórskim Centrum Kultury.
Więcej…
 
Sukces na Przeglądzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Solista Maciej Niemasik (1e) oraz chór szkolny Allegro wzięli udział w II Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jeleniej Górze. Konkurs, zorganizowany przez Kuratorium we Wrocławiu, odbył się 15 marca 2008r.
Spośród 80 uczestników z całego regionu, jury zakwalifikowało Maćka Niemasika do koncertu galowego, który odbył się 27 marca (czwartek) w miejskim Domu Kultury w Jeleniej Górze.
Serdecznie gratulujemy!
 
Wesołego Alleluja! PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole zapanowała dziś (19.03.) iście świąteczna atmosfera. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami przy świątecznych stołach. Odbył się również uroczysty apel przygotowany przez klasę 2c, pod opieką Pani Katarzyny Kłębczyk. Mowa była o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Nie zabrakło przy tym nieodzownego w Święta polewania wodą.
 
Święta wokół nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, pod patronatem Prezydenta Miasta. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie w piątek   (14 marca) pod opieką Pani Lidii Staszak, odebrali nagrody w tym konkursie w siedzibie ZSRA. A są to: Wiktoria Guziewicz (2d), Patrycja Żmijewska (2d) oraz Przemysław Sondej (3b).
Prace mogły być wykonane w dowolnej technice w drewnie lub w tworzywie drzewnym, a dotyczyć miały Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.
 
Palmy Wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Jak co roku w naszej szkole uczniowie wykonują palmy wielkanocne. W piątek 14 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Jury w składzie: Panie Danuta Ptaszek, Anna Madziar-Cabała (organizatorka) i Katarzyna Pawlik oraz Pan Rajmund Gądek zdecydowało się przyznać I miejsce uczniom klasy 1A, II ? 3F i III ? 3C. Serdecznie gratulujemy.
Wszystkie palmy zostały przeniesione do Kościoła Pod Wezwaniem Matki Bożej Różańcowej, gdzie zostały poświęcone podczas uroczystej niedzielnej mszy świętej.
 
Sąd nad książką PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Pod takim tytułem w poniedziałek (3 marca) odbył się w naszej szkole spektakl teatralny przygotowany przez uczniów skupionych wokół Koła Miłośników Książki i Literatury, pod opieką Pań: Beaty Majdy i Anny Kaczmarczyk.
Przedstawienie miało charakter rozprawy sądowej. Pani sędzia wysłuchała argumentów prokuratora i obrońcy, a także świadków: komputera, płyty DVD i Pani Bibliotekarki. Głos miała również sama oskarżona ? książka. Swoje zdanie na temat werdyktu miały też okazję wygłosić osoby z publiczności.

Więcej…
 
Paweł najlepszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Uczeń klasy 3e, Paweł Niemasik, zajął I miejsce w kategorii gimnazjów w miejskich eliminacjach XIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?Pegazik?, które odbyły się w czwartek 28 lutego w Galerii Centrum.
Jury w składzie: Katarzyna Bernaś, instruktor teatralny Centrum Kultury i Jerzy Karmiński, dyrektor Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha, ocenili wiersz i prozę mówione przez Pawła najwyżej spośród 10 konkurentów.
Kolejnym etapem ?Pegazika? będą eliminacje powiatowe. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!
 
Bezpieczeństwo w sieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii przeciwdziałania zagrożeniom czyhającym na dzieci i młodzież w Internecie. Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przypadł na dzień 6 lutego.
W ramach akcji w naszym gimnazjum realizowane są:

Więcej…
 
Najlepsi w pierwszym semestrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Miło nam poinformować, że wśród naszych gimnazjalistów w każdym z pionów najwyższą średnią uzyskali następujący uczniowie:

Najlepsi w klasach I:

Dorota Maraś (1b) ? średnia 5,13
Katarzyna Szuper (1b) - średnia 5,13
Maciej Niemasik (1e) - średnia 5,13

Prymus klas II:
Katarzyna Majda (2b) ? średnia 5,13

Prymus klas III:

Dominik Koszkul (3d) ? średnia 5,2

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.