Home
Gimnazjum Nr 1
Oscary na zakończenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Tradycyjny polonez w wykonaniu uczniów klas III rozpoczął zakończenie roku szkolnego 2008/2009 tuż po godzinie 12.00 w piątek 19 czerwca. Uroczystość połączona była z obchodami X-lecia istnienia Gimnazjum nr 1. Swoją obecnością uświetnili ją m.in. burmistrz Krzysztof Świątek, przewodnicząca Rady Miasta, Małgorzata Krzyszkowska i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Małgorzata Chodasewicz.
W tym roku gala przypominała rozdanie Oscarów. Uczniowie w 17 kategoriach podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom administracyjnym za trud podczas 3 lat ich nauki w naszej szkole. W kategorii specjalnej - na Zakręconą Roku - zwyciężyła twórczyni uroczystości, Pani Aneta Szewczyk.
Niestety, pożegnaliśmy również Pana Zbigniewa Nowogrodzkiego. Po 21 latach nauczania chemii w Szkole Podstawowej nr 5 i gimnazjum, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Był to niewątpliwie najbardziej wzruszający moment uroczystości, choć nie brakowało powodów do śmiechu, głównie za sprawą ogromnego poczucia humoru Pana Zbigniewa. Życzymy Panu wszystkiego najlepszego.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację Gali Oscarowej i działań związanych z obchodami X-lecia istnienia naszej szkoły.
Udanych, słonecznych, niezapomnianych i bezpiecznych wakacji życzą: Dyrekcja i grono pedagogiczne.
 
Międzynarodowy sukces PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Uczennica klasy IIe, Ewelina Tomaszek, zdobyła I miejsce w międzynarodowym konkursie plastycznym Europa w szkole. Wręczenie nagród przez odbyło się 3 czerwca 2009 roku w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Swoje wyróżnienie Ewelina otrzymała z rąk inicjatora konkursu - Manfreda H. Daeuwela i naczelnika wydziału oświaty - Waldemara Woźniaka.

Więcej…
 
Dzień bez przemocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Jak każdego roku nasi gimnazjaliści przyłączyli się do obchodów Dnia Bez Przemocy. Tym razem skupili się na sformułowaniu odpowiednich haseł, które były też przewodnimi podczas jubileuszowego Rajdu Wiosna 2009.

Poniżej prezentujemy slogany poszczególnych klas:

Więcej…
 
Finał akcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Miło nam poinformować, że wśród gimnazjów z naszego powiatu, zajęliśmy I miejsce w tegorocznym Złotym Grosiku. Udało nam się zebrać 40,78 kg monet.
Dzięki tej akcji TPD będzie mogło zorganizować wakacje wielu dzieciom.

 
Świętowaliśmy na trasach PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Jubileuszowy, 25. Rajd Wiosna 2009 już za nami. W piątek, 5 czerwca, już przed 8.00 uczniowie zebrali się pod szkołą. Mimo nieprzychylnej aury, na trasy wokół Kamiennej Góry wyruszyli gimnazjaliści z wszystkich klas (15) wraz z wychowawcami. Towarzyszyli im przodownicy PTTK, którzy oceniali przy tym m.in. zachowanie, strój, wyposażenie (posiadanie apteczki, mapy, element wyróżniające daną klasę) i frekwencję.
Więcej…
 
Młodzi wybrali PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Po raz kolejny przed wyborami, w których udział mogą brać tylko pełnoletni obywatele kraju, w naszym gimnazjum młodzież również mogła zadecydować. Już we wtorek (2 czerwca 2009 roku) odbyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego, nad przebiegiem których czuwały Panie: Iwona Niemas i Joanna Bodzek, opiekunki Klubu Europejskiego.
Nad przebiegiem głosowania czuwała specjalna, złożona z uczniów, komisja. Uprawnionych do głosowania były 334 osoby. Głos oddało 260 uczniów, z czego 7 nieważnych.

A oto wyniki głosowania:

Więcej…
 
Jadą na wojewódzkie PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Drużyna dziewcząt naszego gimnazjum 2 czerwca w Bolesławcu reprezentowała powiat kamiennogórski w zawodach strefowych w plażowej piłce siatkowej. Angelika Giera, Agata Wastag i Sylwia Piekarczyk z łatwością weszły do półfinału, gdzie zmierzyły się z drużyną z Janowic Wielkich i osiągnęły wynik 2-1. Ten sam rezultat, ale tym razem na niekorzyść naszych gimnazjalistek, przypadł w finale rozegranym z ekipą z Bolesławca.
Niemniej jednak, zajęliśmy II miejsce w strefie i awansowaliśmy do szczebla wojewódzkiego.
Zarówno dziewczętom, jak i opiekunom: Pani Wiesławie Wielosik i Panu Rajmundowi Gądkowi, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

Więcej…
 
Święto wszystkich dzieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Ten dzień "Międzynarodowy Dzień Dziecka" w naszej szkole zdecydowanie należał do uczniów. Jak co roku, nauczyciele przygotowali sporo atrakcji. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęło przedstawienie profilaktyczne teatru Nemezis z Krakowa na temat odpowiedzialnych życiowych decyzji. Następnie odbył się I Szkolny Przegląd Talentów, który wygrał Piotr Sidor (2b). Wśród głównych nagrodzonych były też Monika Myjak (1d) i Ewelina Tomaszek (2e). Poza konkurencją, z przedstawieniem "Krzesło", zaprezentowali się uczniowie Koła Teatralnego. Na zakończenie odbył się mecz siatkówki nauczyciele - uczniowie. Wygrali oczywiście gimnazjaliści.

 
Śladami Ojca Świętego PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
W dniach 26-27 maja 2009r. grupa naszych gimnazjalistów uczestniczyła w wycieczce - pielgrzymce śladami Jana Pawła II pod opieką: Ks. Piotra Olszówki, Katarzyny Pawlik i Anny Kaczmarczyk.
Młodzież zwiedziła obóz koncentracyjny w Oświęcimiu - w tym celę śmierci Św. Maksymiliana Kolbe, Bazylikę oraz Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Oczywiście nie mogło się obyć bez kremówek Laughing.
Następny punkt wędrowania to Kalwaria Zebrzydowska, która była odwiedzana przez papieży - Jana Pawła II i Benedykta XVI. Po noclegu w gościnnym Domu Pielgrzyma udaliśmy się do Krakowa. Najpierw zwiedziliśmy Wawel, a potem udaliśmy się na Franciszkańską 3, gdzie mieści się słynne "Okno Papieskie" - miejsce nieoficjalnych spotkań Jana Pawła II z młodzieżą.
Po zwiedzeniu zabytków Rynku Głównego udaliśmy się do Łagiewnik, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Św., którą w intencjach powierzonych przez uczestników pielgrzymki sprawował - Ks. Piotr Olszówka. Potem był jeszcze czas na zwiedzenie innych miejsc na terenie sanktuarium.
 
Pierwszy rajd rowerowy PDF Drukuj Email
Dzisiaj 25 kwietnia 2009 roku odbył się pierwszy rowerowy rajd szkolny kola turystycznego "PĘDZIWIATRY" Młodzież naszej szkoły podczas sobotniego rajdu odwiedziła Krzeszowską Bazylikę Mniejszą, Mauzoleum Piastów, Domki Tkaczy w Chełmsku Śląskim.Rajd zorganizowali: Kornel Łukasik i Andrzej Podwika.

Niebawem w zakładce Galeria, zostaną zamieszczone zdjęcia z wycieczki.

 

 
Złoty grosik zakończony PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Dobiegła końca coroczna w naszej szkole akcja Złoty grosik. Wyniki prezentuję się następująco:

I miejsce - klasa 1d (7,50 kg)

II miejsce - klasa 2b (5,09 kg)

III miejsce - klasa 2e (4,86 kg). 

W tym roku ogólnie udało nam się zebrać 40,78 kg grosza.

Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za udział w akcji i liczymy na Was w przyszłym roku. 

 
<< Początek < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.