Home
Gimnazjum Nr 1
Dla psiaków i kociaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20170123 145130Jak to bywa z Nowym Rokiem, każdy chce być lepszym człowiekiem. Wielu z nas ma mocne postanowienia, przyrzeczenia, chęci zrobienia czegoś ważnego w swoim życiu. Samorząd Uczniowski w naszej szkole również postanowił zrobić coś dobrego i pożytecznego dla zwierząt. :) Z dniem 9 stycznia rozpoczęła się w naszej szkole zbiórka karmy dla psów i kotów. Postanowiliśmy, że wspólnie zebrane kocie i psie smakołyki przekażemy na rzecz Schroniska dla Zwierząt we Wałbrzychu przy ul. Łokietka.  

Więcej…
 
UWAGA! POMAGAMY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DOK-01-RK0575-01PW dniach 9-23 stycznia będziemy zbierać karmy dla kotów i psów z wałbrzyskiego schroniska. Prosimy wszystkich chętnych do przynoszenia "smakołyków" do świetlicy. 

Akcję pomocy zwierzakom organizuje nasz Samorząd Uczniowski.

 
Oczekuj niespodziewanego PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 2139W pogoni życia codziennego, przyzwyczajeni do różnych rzeczy, czasem umykają nam ważne, lotne chwile, a oczekujemy spektakularnych wydarzeń. 2000 lat temu nikt nie spodziewał się, że Jezus narodzi się w stajence, Archanioł Gabriel oczekiwał Króla zstępującego na ognistej chmurze, a w Maryja miała być nadzwyczajną kobietą. Okazało się inaczej.

Więcej…
 
Bezinteresowne zaangażowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

2Bezinteresownym zaangażowaniem na rzecz społeczności lokalnej był udział czwórki naszych uczniów w jasełkach, które zostały wystawione w świetlicy wiejskiej w Przedwojowie. W niedzielne popołudnie 18 grudnia odbyło się tam spotkanie wigilijne.

Więcej…
 
Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSCN5990

TO JEST ARTYKUŁ NR 1000!

 

Kto to jest alumn i kleryk? Co robi się w seminarium? Na te inne pytania odpowiadał kleryk Łukasz Kusztra, który 15 grudnia - w obecności p. Brygidy Gucwy - przeprowadził w naszej szkole trzy lekcje religii. Wykorzystując przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną i dzieląc się swoim doświadczeniem kilkuletniego przygotowania do kapłaństwa, próbował ukazać uczniom wartość wybranej przez siebie drogi powołania.

Więcej…
 
Pożary na papierze PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

005W sali widowiskowej Centrum Kultury odbyło się dziś (15 grudnia) wręczenie nagród w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Wśród laureatów znaleźli się nasi gimnazjaliści: Szymon Nachman (1b) zajął II miejsce, Karolina Kujawska (1b) - miejsce IV, Patrycja Kasprzyk (1a) - miejsce V.

Na konkurs we wszystkich kategoriach (przedszkola, klasy 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych, gimnazja, szkoła specjalna) napłynęło 425 prac. Organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna.

Serdecznie gratulujemy.

Więcej…
 
Wielka ucieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20161212 134837Taki tytuł nosiło dzisiejsze (12 grudnia) przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu Grupy T z Torunia.

Celem spektaklu było uświadomienie młodzieży, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po dopalacze. Pokazano również w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną.

 

Więcej…
 
Zjednoczeni w działaniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSCN597133 uczniów naszego gimnazjum w dniach 9 i 10 grudnia - w Roku Wolontariatu - wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Caritas "Tak! Pomagam". Jest to dzieło chrześcijańskiego miłosierdzia, które polega na zbiórce artykułów żywnościowych codziennej potrzeby w wyznaczonych sklepach. W naszym mieście była to "Biedronka" przy ulicy Waryńskiego.

Więcej…
 
Mikołajkowy turniej PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 2088Z okazji Mikołajek w naszym gimnazjum odbył się Międzyklasowy Turniej Tenisa Stołowego Klas Pierwszych. Do rozgrywek przystąpili reprezentanci klas 1A, 1B i 1C.

Mecze rozgrywane były "każdy z każdym" i do przewagi 11 punktów. Zwyciężyła klasa 1B, kolejne lokaty należały do klasy 1C i 1A. Indywidualnie najlepszą tenisistką okazała się Agnieszka Mizielińska (1b), a najlepszym tenisistą - Jakub Myjak (1c).

Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy.

Więcej…
 
Mikołaj na dzień dobry PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 2057Od samego rana dzisiaj (6 grudnia) przy wejściu do szkoły Szalona Rudolfina, Święty Mikołaj wraz ze swoją ekipą witali wszystkich (dosłownie) uściskiem i cukierkami. A że wszyscy byli grzeczni, nikt nie musiał obawiać się rózgi :)

W konkursie na mikołajkową rymowankę trudno było wybrać tę najlepszą, więc Rudolfina postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Oto co do Was napisała:

Więcej…
 
DZISIAJ DZIEŃ WIELKI CZYLI ANDRZEJKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

WP 20161130 09 59 18 ProPod takim hasłem Samorząd Uczniowski przygotował dziś wróżby andrzejkowe. Do najbardziej popularnych wróżb, niezmiennie kojarzących się z wieczorem andrzejkowym, należy lanie na zimną wodę roztopionego wosku. W świetlicy szkolnej dziś lał się wosk, panował odpowiedni klimat ;)

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.