Home
Gimnazjum Nr 1
Wygrana LAUR-ka PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Uczniowie skupieni wokół Koła Miłośników Książki i Literatury, pod opieką Pań: Beaty Majdy i Anny Kaczmarczyk, w środę (6 maja) wzięli udział w III Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych "Laur-ka" w kamiennogórskim Centrum Kultury. W aktorskich zmaganiach uczestniczyli także nasi koledzy z Koła Teatralnego prowadzonego przez Panią Elżbietę Zdrojewską.
"Miłośnicy" zaprezentowali spektakl "Molu, Molu, gdzie jesteś?", oparty na autorskim scenariuszu. Wygłodniały Mól książkowy poszukuje jakiejkolwiek lektury do "zjedzenia"? - pomagają mu w tym postaci z różnych znanych lektur: Antygona, Muszkieterowie, Krzyżacy, a nawet Czesio.
Wszystkie występy obserwował Pan Jerzy Karmiński, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, który też służył wskazówkami i radami. Uczestnicy otrzymali dyplomy i statuetki.
Przegląd odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Kamiennej Góry i Starosty powiatowego.
 
Uroczysty apel PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Z okazji zbliżających się obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy 2e, dzisiaj (30 kwietnia), przygotowali uroczysty apel. Nie zabrakło oczywiście treści historycznych, nad którymi czuwała Pani Beata Majda  - wychowawczyni. 
Całość dopełniły jednak podniosłe pieśni patriotyczne, m.in. Żeby Polska była Polską w wykonaniu Maćka Niemasika.
 
Znają powiat PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Miło nam poinformować, że nasi gimnazjaliści - Anna Hypś i Adrian Szpargała zajęli III miejsce w konkursie wiedzy o powiecie kamiennogórskim, który odbył się w czwartek 30 kwietnia w siedzibie starostwa. Konkurs został zorganizowany z okazji 10- lecia powiatu. Pytania dotyczyły m.in. historii, zabytków i atrakcji turystycznych na naszym terenie. Z uczestnikami spotkali się wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński i starosta Leszek Jaśnikowski. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi na sesji rady powiatu w dniu 26 maja 2009 roku.
 
Wykopali awans PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
W poniedziałek (27 kwietnia) w Marciszowie nasi dzielni piłkarze: T. Gwiżdż, D. Hołda, K. Kiec, D. Moszyk, P. Kuriata, M.Wójcik, P. Olszewski, T. Mrózek, K. Domin, S. Jeliński, P. Jurecki, P. Ostrowski, P. Połec, M. Seńków wywalczyli awans do zawodów strefowych. W finale powiatowym w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych zdominowali drużyny z Chełmska Śląskiego i gospodarzy. Opiekunami drużyny są Panowie: Rajmund Gądek i Witold Zdrojewski. Turniej strefowy odbędzie się 29 kwietnia (środa) w Lwówku Śląskim. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
 
Uczę się bezpiecznie żyć PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Pod takim hasłem odbył się półfinał wojewódzkiego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie pod honorowym patronatem Wicepremiera oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Grzegorza Schetyny.
W zmaganiach, które odbyły się w poniedziałek 27 kwietnia 2009 roku w Jeleniej Górze, wzięli nasi gimnazjaliści: Monika Myjak (1d), Anna Śliwińska (1d) i Joanna Barszczewska (3d) pod opieką Pań: Magdaleny Balcerek-Wudniak i Agnieszki Dąbrowskiej.
Konkurs obejmował części teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, w powiązaniu z ekologią i jak przeciwdziałać przemocy w życiu codziennym.
 
Sukces czytających PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
Reprezentacja naszego gimnazjum: Monika Myjak (1d), Sandra Graczyk (2e) i Damian Samulewski (2e) zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o książkach. Rywalizacja rozegrała się w sobotę 25 kwietnia 2009 roku na kamiennogórskim rynku podczas Jarmarku Staroci. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Kus - Kus". Gimnazjaliści wywalczyli cenny bon na zakup książek.
 
Wyśpiewała poezję PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Uczennica klasy 2d, Żaklina Runge, reprezentowała naszą szkołę w kategorii poezji śpiewanej podczas etapu rejonowego 54. Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 16 kwietnia 2009 roku w Bolesławcu. Żaklina wykonała pieśń Mroźnym rankiem Cię ujrzałam kochany z repertuaru grupy Czerwony Tulipan.

Do występu przed rejonową publicznością naszą gimnazjalistkę doprowadziło zajęcie I miejsca podczas etapów: szkolnego i powiatowego oraz zdobycie wyróżnienia na szczeblu miejskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Specjaliści od bezpieczeństwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym odbyły się w czwartek 16 kwietnia w naszym gimnazjum. Organizatorami konkursu byli: kamiennogórska Komenda Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn zarówno ze szkół podstawowych, jak i gimnazjów z naszego powiatu. Uczestnicy musieli rozwiązać testy złożone z 25 pytań, wykazać się praktycznymi umiejętnościami jazdy rowerem w "miasteczku rowerowym" i na torze przeszkód. Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Mateusz Jaszczak, Artur Gosudarski i Krzysztof Kociołek (kl. 3e) - pod opieką Pani Agnieszki Dąbrowskiej - zajęła II miejsce. Najlepsi - drużyny: z podstawówki i gimnazjum z Marciszowa reprezentować będą powiat podczas eliminacji okręgowych, które odbędą się 9 maja 2009 roku w Jeleniej Górze.

 

 
Pielgrzymka klas III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Olga Sadowska   
Dnia 7 kwietnia 2009 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wyruszyli na pielgrzymkę do Krzeszowa. Marszowi, pod opieką Księdza Piotra Olszówki i wychowawców, przyświecała intencja pomyślnego napisania egzaminów, z którymi młodzież zmagać się będzie już w przyszłym tygodniu.
Była to już druga pielgrzymka "trzeciaków". Rok temu gimnazjaliści również udali się do Bazyliki Krzeszowskiej, by podziękować za trzy lata wspólnej nauki oraz prosić o pomyślne napisanie testów. W naszej szkole kształtuje się piękna tradycja, którą dyrekcja pragnie podtrzymać i realizować w przyszłych latach.
Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Miło Nam poinformować, że w konkursie "Pisanka Wielkanocna", zorganizowanym przez Panią Annę Madziar-Cabałę, zostały nagrodzone następujące osoby:
 
I miejsce - Anna Nakonieczna (2b)
II miejsce - Marcelina Drzewiecka (3e)
III miejsce - Natalia Tańska (1b)

Wyróżnienia
 Natalia Majerska (1b)
 Patrycja Madej (2b)
 Monika Myjak (1d)
 Olga Sadowska (3a)
Daniel Miller (1b)
Dominika Bogaczyk (1e)
Karolina Zgłobicka (3e).

Serdecznie gratulujemy! 

 
POKAŻ NA CO CIE STAĆ PDF Drukuj Email

Samorząd Uczniowski organizuje przegląd młodych talentów pod hasłem:"POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ"

Wszystkich, którzy chcą się pochwalić swoimi zdolnościami i umiejętnościami prosimy o zgłaszanie się do końca marca do opiekuna SU - p. M. Balcerek. Termin eliminacji i właściwego konkursu zostanie podany w późniejszym czasie.

Potrafisz śpiewać, grać na instrumencie, tańczyć, malować, recytować, pisać wiersze, rozśmieszać lub w inny sposób zainteresować publiczność, zgłoś się - czekaję nagrody!

 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.