Home
Gimnazjum Nr 1
Stop uzależnieniom! PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
W Światowym Dniu Walki z AIDS, przypadającym 1 grudnia, w naszym gimnazjum zaprezentowany został program artystyczny traktujący o uzależnieniach od papierosów, alkoholu i narkotyków wśród młodzieży.
Spektakl stanowił część programu profilaktycznego, który współfinansował Urząd Miasta. W ramach jego realizacji, którą koordynowała Pani Magdalena Balcerek-Wudniak,  nasi gimnazjaliści uczestniczyli także w pogadankach na lekcjach wychowawczych i w warsztatach. Odbyła się też projekcja filmu - "Dlaczego? Stop narkotykom" i konkurs plastyczny. Jury przyznało dwie pierwsze nagrody: dla Anny Pryjdy i Dominiki Czernik (klasa Ib). Drugie miejsce zajęła praca Marka Chęcia (IIb), a trzecie - Karoliny Bodnarczuk (IIIc). Wyróżnienia otrzymali: Dorota Staszak, Anna Hypś, Patrycja Prajzendanc, Damian Siwak, Ewelina Danak, Dorota Ejbin, Patrycja Madej, Olga Sadowska.
 
"Zdrowym być" PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
Pod takim hasłem odbył się Festiwal Teatralny w Szkole Podstawowej nr 1, w którym 26 listopada (II dzień Festiwalu) zaprezentowały się 3 zespoły z naszego gimnazjum.
Młodzi artyści pod opieką Pani Elżbiety Zdrojewskiej przedstawili ?Stokrotki?- trawestację ?Lilii? Adama Mickiewicza, uczniowie skupieni wokół świetlicy szkolnej pod opieką Pani Magdaleny Balcerek-Wudniak ? trzyczęściowy spektakl profilaktyczny z zakresu uzależnień oraz Miłośnicy Książek i Literatury pod opieką Pań: Beaty Majdy i Anny Kaczmarczyk ? humorystyczne scenki z życia Ogra Shreka, którywybrał życie w czystości, a nie w brudzie.
 
Życzliwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień przypadającym w dniu 21 listopada nasi uczniowie wybierali życzliwego nauczyciela i życzliwego ucznia. W plebiscycie wśród nauczycieli zwyciężyła Pani Iwona Niemas, natomiast spośród uczniów Dorota Staszak z klasy Ib.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy niegasnącego uśmiechu!

 
Szlakiem wrocławskich księgarni i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Majda   

W dniu 19 listopada 2008r. uczniowie skupieni wokół Koła Miłośników Książki i Literatury pod opieką Beaty Majdy uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, której hasłem przewodnim było: "Zwiedzamy wrocławskie księgarnie". Jednak głównym punktem programu wyprawy okazała się wizyta w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich zwanym popularnie Ossolineum. Uczniowie mieli okazję poznać historię Ossolineum oraz jego wrocławskiej siedziby, zwiedzić czytelnię, reprezentacyjne sale, m.in. salę pod kopułą z XVII-wiecznymi freskami czy też obejrzeć interesującą wystawę poświęconą twórczości nieżyjącego już poety Zbigniewa Herberta - TWARZE PANA COGITO.

Więcej…
 
Andrzejkowe szaleństwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Pawłowski   
Dnia 27 listopada 2008 r odbędzie się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Zabawę poprzedzą spotkania z wychowawcami klas, podczas których będzie można sobie powróżyć nie tylko z fusów. Na spotkania z wychowawcami zapraszamy już na godzinę 16.00. Rozpoczęcie dyskoteki przewidziane jest na godzinę 17.00. Zabawa potrwa do godziny 20.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy i życzymy wspaniałej zabawy.
 
Na wesoło PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Dziś (3 listopada 2008r.) grupa uczniów skupionych wokół Koła Teatralnego pod opieką Pani Elżbiety Zdrojewskiej zaprezentowała "Stokrotki". Przedstawienie stanowiło trawestację ballady Adama Mickiewicza "Lilie", będącej podstawą do autorskiego scenariusza młodych artystów.
 
Biblioteka świetowała PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kaczmarczyk   
W związku z trwającym w październiku Międzynarodowym Świętem Bibliotek Szkolnych, nasze Panie bibliotekarki (Beata Majda i Anna Kaczmarczyk) przygotowały dziś -27.10.2008 - dla młodzieży i nauczycieli szereg atrakcji. Zorganizowana została wystawa Najstarsza ksiązka w bibliotece Zespołu Szkół, ogłoszony konkurs plastyczny na najciekawszy plakat - Nasza biblioteka. Uczniowie skupieni wokół Koła Miłośników Ksiązki i Literatury zredagowali specjalne wydanie gazetki Ex Libris, zawierającej artykuły na temat naszej biblioteki, literatury, poezji i fragment twórczości jednej z uczennic.
Pierwszy raz w historii w naszej szkole ujawnił się także wypasiony Mól książkowy, który zachęcał wszystkich do czytania i odwiedzania biblioteki. Sporą atrakcją była możliwość sfotografowania się z owym Molem.
 
W trosce o młodzież PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kaczmarczyk   
Dziś (piątek, 24 października) w naszym gimnazjum gościli aktorzy z kieleckiego teatru z inscenizacją fragmentów "Pamiętnika narkomanki" autorstwa Barbary Rosiek. W roli głównej wystąpiła Barbara Cieślik, narrację stworzył Aleksander Pol.
W poruszający sposób zostały ukazane kluczowe problemy dorastającego młodego człowieka. Od braku akceptacji ze strony otoczenia, poprzez samotność, aż do pozornego znalezienia zrozumienia wśród chorej młodzieży. Bo narkomania to choroba.
 
Znam Papieża Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kaczmarczyk   
Pod takim hasłem odbył się dziś (20 października) konkurs wiedzy o życiu i pontyfikacie polskiego Papieża, zorganizowany przez Panią Elżbietę Skrzekut.
Każda z trzyosobowych drużyn, po wylosowaniu trzech zestawów, odpowiadała na pytania dotyczące wydarzeń z życia Karola Wojtyły oraz późniejszych ? gdy został już Papieżem.
Spośród wszystkich klas biorących udział w konkursie, miejsce I zajęli uczniowie klasy II E (16 punktów), II miejsce ? klasa III A i I E (12 punktów), natomiast III ? klasa I D (11 punktów).
Gratulujemy.
 
Uroczyste pasowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kaczmarczyk   
Dziś (poniedziałek, 13.10.2008) pierwszaki naszego Gimnazjum złożyły uroczyste ślubowanie, po którym stały się "oficjalnymi" uczniami. Okazją do tego wydarzenia były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Młodzież przygotowała dla nauczycieli zabawny program artystyczny, dzięki któremu podziękowała pedagogom za ich trud w codziennej pracy.
Więcej…
 
Wyróżnienia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kaczmarczyk   
Tradycyjnie już w Dniu Edukacji Narodowej dyrektor Gimnazjum nr 1 uhonorował swoją nagrodą nauczycieli. Wśród wyróżnionych w tym roku szkolnym są Panie: Anna Myjak, Elżbieta Zdrojewska, Beata Majda, Beata Furtyk i Beatricze Szymańska. Natomiast Nagroda Burmistrza Miasta została przyznana Pani Brygidzie Gucwie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.
 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.