Home
Gimnazjum Nr 1
Śladami Ojca Świętego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Brygida Gucwa   
W dniach 27-28 maja b.r. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce - pielgrzymce śladami Jana Pawła II. Głównym ?celem? wyjazdu było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie ? Łagiewnikach; jednak zanim tam dotarliśmy, ?po drodze? zwiedziliśmy obóz koncentracyjny w Oświęcimiu ? w tym celę śmierci św. Maksymiliana Kolbe,
Więcej…
 
Jaskinia krasowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny w naszym gimnazjum, którego ideą było upowszechnienie wiedzy geograficznej. Prace miały formę przestrzenną, a technika wykonania była dowolna.
Miło nam poinformować, że jury w składzie: Pani Anna Durlak, Pani Lidia Staszak i Pani Anna Madziar-Cabała, zdecydowało przyznać nagrody następującym uczniom:

Więcej…
 
Zaczytali się PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Dziś (12 maja) w naszym gimnazjum odbyła się nietypowa konkurencja. Nie chodziło jednak o zmagania fizyczne, ale o wytrwałość w czytaniu. Koło Miłośników Książki działające w bibliotece szkolnej, pod opieką Pani Beaty Majdy, zorganizowało bowiem Maraton Czytania.
Więcej…
 
Apel ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Bernadyn   
Dnia 25.04.08 r. odbył się apel przygotowany pod kierownictwem p. Iwony Niemas z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przybliżyli nam wydarzenia związane z rocznicą podpisania Konstytucji.
 
Chór szkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Bernadyn   
Dnia 25.04.08 r. chór szkolny Gimnazjum Nr 1 pod kierownictwem p. Agnieszki Tatko Fujar wziął udział w przeglądzie pieśni patriotycznej i zajął 3 miejsce. Konkurs odbył się w Gimnazjum w Czarnym Borze.
 
Na rowerach do Krasnali PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Dziś (29.04.08 r.) grupa uczniów z klas 1c i 1e, pod opieką Pani Anny Kaczmarczyk i Pana Krzysztofa Pawłowskiego, wzięła udział w wycieczce rowerowej do rezerwatu przyrody ? Głazów Krasnoludków. Pomimo, że to początek sezonu rowerowego, wszyscy mieli wyśmienitą kondycję, choć nie obyło się bez drobnych "awarii" naszych rowerów. Oczywiście byliśmy na to przygotowani i w mig uporaliśmy się z chwilowymi problemami.
Piękne widoki i słoneczna pogoda sprawiły,
Więcej…
 
Bezbłędni uczniowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Człowiek uczy się na błędach ? z takiego założenia wyszli nasi uczniowie, którzy do perfekcji opanowali zawiłości polskiej ortografii. W konkursie zorganizowanym przez Panią Agnieszkę Tatko-Fujar, gimnazjaliści w kilku etapach zmagali się z zasadami pisowni bardziej lub mniej trudnych wyrazów. Miło nam poinformować, że tytuły Mistrzyń Ortografii w roku szkolnym 2007/2008 zdobyły: Anna Mazur (3d) i Kamila Kruczkowska (2a). Wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Majda, Paulina Wierzbicka oraz Monika Czopek.
Serdecznie gratulujemy!
 
Pielgrzymka gimnazjalistów do Krzeszowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

15 kwietnia b.r. uczniowie klas III wraz ze swoimi wychowawcami pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Sudetów w Krzeszowie.
W pielgrzymce wziął też udział ks. Piotr Olszówka oraz inni nauczyciele.
Po ?odprawie? na placu przez szkołą ponad 100- osobowa grupa udała się pieszo w drogę. W krzeszowskiej bazylice ks. Piotr odprawił Mszę św. oraz wygłosił kazanie; powiedział on m. in. :

Więcej…
 
Sąd nad książką w Centrum Kultury PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
W piątek, 4 kwietnia, uczniowie skupieni wokół Koła Miłośników Książki i Literatury, pod opieką Pań: Beaty Majdy i Anny Kaczmarczyk, wzięli udział w II Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych ?Laur-ka? w kamiennogórskim Centrum Kultury.
Więcej…
 
Sukces na Przeglądzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Solista Maciej Niemasik (1e) oraz chór szkolny Allegro wzięli udział w II Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jeleniej Górze. Konkurs, zorganizowany przez Kuratorium we Wrocławiu, odbył się 15 marca 2008r.
Spośród 80 uczestników z całego regionu, jury zakwalifikowało Maćka Niemasika do koncertu galowego, który odbył się 27 marca (czwartek) w miejskim Domu Kultury w Jeleniej Górze.
Serdecznie gratulujemy!
 
Wesołego Alleluja! PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole zapanowała dziś (19.03.) iście świąteczna atmosfera. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami przy świątecznych stołach. Odbył się również uroczysty apel przygotowany przez klasę 2c, pod opieką Pani Katarzyny Kłębczyk. Mowa była o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Nie zabrakło przy tym nieodzownego w Święta polewania wodą.
 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.