Home
Gimnazjum Nr 1
Święta wokół nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, pod patronatem Prezydenta Miasta. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie w piątek   (14 marca) pod opieką Pani Lidii Staszak, odebrali nagrody w tym konkursie w siedzibie ZSRA. A są to: Wiktoria Guziewicz (2d), Patrycja Żmijewska (2d) oraz Przemysław Sondej (3b).
Prace mogły być wykonane w dowolnej technice w drewnie lub w tworzywie drzewnym, a dotyczyć miały Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.
 
Palmy Wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Jak co roku w naszej szkole uczniowie wykonują palmy wielkanocne. W piątek 14 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Jury w składzie: Panie Danuta Ptaszek, Anna Madziar-Cabała (organizatorka) i Katarzyna Pawlik oraz Pan Rajmund Gądek zdecydowało się przyznać I miejsce uczniom klasy 1A, II ? 3F i III ? 3C. Serdecznie gratulujemy.
Wszystkie palmy zostały przeniesione do Kościoła Pod Wezwaniem Matki Bożej Różańcowej, gdzie zostały poświęcone podczas uroczystej niedzielnej mszy świętej.
 
Sąd nad książką PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Pod takim tytułem w poniedziałek (3 marca) odbył się w naszej szkole spektakl teatralny przygotowany przez uczniów skupionych wokół Koła Miłośników Książki i Literatury, pod opieką Pań: Beaty Majdy i Anny Kaczmarczyk.
Przedstawienie miało charakter rozprawy sądowej. Pani sędzia wysłuchała argumentów prokuratora i obrońcy, a także świadków: komputera, płyty DVD i Pani Bibliotekarki. Głos miała również sama oskarżona ? książka. Swoje zdanie na temat werdyktu miały też okazję wygłosić osoby z publiczności.

Więcej…
 
Paweł najlepszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Uczeń klasy 3e, Paweł Niemasik, zajął I miejsce w kategorii gimnazjów w miejskich eliminacjach XIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?Pegazik?, które odbyły się w czwartek 28 lutego w Galerii Centrum.
Jury w składzie: Katarzyna Bernaś, instruktor teatralny Centrum Kultury i Jerzy Karmiński, dyrektor Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha, ocenili wiersz i prozę mówione przez Pawła najwyżej spośród 10 konkurentów.
Kolejnym etapem ?Pegazika? będą eliminacje powiatowe. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!
 
Bezpieczeństwo w sieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii przeciwdziałania zagrożeniom czyhającym na dzieci i młodzież w Internecie. Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przypadł na dzień 6 lutego.
W ramach akcji w naszym gimnazjum realizowane są:

Więcej…
 
Najlepsi w pierwszym semestrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Miło nam poinformować, że wśród naszych gimnazjalistów w każdym z pionów najwyższą średnią uzyskali następujący uczniowie:

Najlepsi w klasach I:

Dorota Maraś (1b) ? średnia 5,13
Katarzyna Szuper (1b) - średnia 5,13
Maciej Niemasik (1e) - średnia 5,13

Prymus klas II:
Katarzyna Majda (2b) ? średnia 5,13

Prymus klas III:

Dominik Koszkul (3d) ? średnia 5,2

Więcej…
 
Gościnny występ PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
W dniu 4 lutego uczniowie klasy 3e, pod opieką Pani Anny Myjak, na specjalne zaproszenie gościli w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Społecznym w Kamiennej Górze, prezentując przedstawienie teatralne ?Powiedz NIE!?, dotyczące picia alkoholu przez nieletnich.
Więcej…
 
Dla uczniów i rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Już w najbliższy wtorek (29 stycznia) odbędzie się dyskoteka szkolna, będąca zwieńczeniem trudów gimnazjalistów w I semestrze.
Zabawa rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa tradycyjnie do 20.00.
Uwaga rodzice!
W tym dniu odbędą się także wywiadówki:
rodzice uczniów z klas II i III - godz. 19.00, sala taneczna,
- godz. 19.30, spotkanie z wychowawcami.
rodzice uczniów z klas I: - godz. 19.00, spotkanie z wychowawcami,
- godz. 19.30, sala taneczna.
 
Spróbowali PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Uczniowie klas III przystąpili dzisiaj (25 stycznia) do próbnych testów gimnazjalnych. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 8.00 i potrwał do godz. 12.00. Najpierw gimnazjaliści rozwiązywali zadania w części humanistycznej, a następnie w części matematyczno-przyrodniczej.
Próbne testy mają na celu oswojenie uczniów z końcowym egzaminem gimnazjalnym oraz uświadomieniu, nad czym należy w drugim semestrze jeszcze popracować.
 
Z kwiatami dla Dziadków PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Z okazji święta wszystkich Babć i Dziadków w poniedziałek (21 stycznia) w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez samorząd uczniowski oraz grupę młodzieży pod opieką Pani Anny Myjak. Zaproszeni goście ? dziadkowie i rodzice naszych gimnazjalistów - obejrzeli przygotowane przez klasę 3e przedstawienie i wysłuchali śpiewu dziewcząt ze szkolnego chóru. Popołudnie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie bardzo się starali, aby ich dziadkowie poczuli, że dla wnuków są najważniejsi, nie tylko w tym jednym dniu roku.
 
Wyróżnione Jasełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3e naszego gimnazjum pod opieką Pani Anny Myjak zdobyli II miejsce w XIV Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w niedzielę (20 stycznia) w Krzeszowie.
Nagrodę ? odtwarzacz DVD - otrzymaliśmy w kategorii jasełek. Konkursowe przedstawienie było prezentowane w naszej szkole podczas uroczystego apelu Bożonarodzeniowego. Jak widać atmosfera tychże Świąt może być jeszcze żywa nawet w styczniu.
 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.