Home
Gimnazjum Nr 1
Nasi w Biskupinie i nie tylko ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Udział w XIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie, zwiedzanie Gniezna i Ostrowa Lednickiego ? to tylko niektóre atrakcje trzydniowej wycieczki, będącej udziałem 40 uczniów naszej szkoły.
W trasę z Kamiennej Góry do Biskupina młodzież wyruszyła w środę (19.09.) wczesnym rankiem. Na miejscu Festynu Archeologicznego gimnazjaliści mogli zobaczyć m.in. pokazy tańców szkockich zespołu ?Comhlan?, bitwę Słowian z Bałtami i obronę osady jaćwieskiej przed Krzyżakami. Ponadto sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy procesów obróbki lnu, kucia uzbrojenia bałtyjskiego, handlu wymiennego między Bałtami a kupcami rzymskimi, pokaz orki pradziejowej czy też odczynianie uroków. Po całodniowych atrakcjach młodzież udała się na nocleg do Chomiąży Szlacheckiej.
Więcej…
 
Rajd Integracyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Dnia 14 września br. odbył się Rajd Integracyjny klas I, połączony z ogólnopolską akcją ?Sprzątanie świata?. Uczniowie klas II i III, po zajęciach lekcyjnych, przeszli kibicować kolarzom Tour de Pologne na ulicę Papieża Jana Pawła II. Tam czekały na nich różne konkursy, m.in. na najciekawszy program artystyczny, wiedzy o Tour de Pologne i ułożenie hasła przewodniego imprezy. Nagrody za zajęcie pierwszego miejsca ? okazjonalne koszulki ? otrzymali: uczniowie naszej szkoły, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ponadto uczniom naszej szkoły udało się zdobyć autograf Lecha Piaseckiego ? jednego z organizatorów Tour de Pologne i zwycięzcy etapów w największych wyścigach, jedynym w historii Polakiem, który był liderem w Tour de France.
Więcej…
 
Rozpoczęcie Roku 2006/2007 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Pawłowski   

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2007/2008
odbędzie się w dniu 3 września 2007 r. o godz. 9.00.


Rozpoczynając naukę w bieżącym roku szkolnym, serdecznie witamy nowych nauczycieli p. Agnieszkę Czajkowską, p.Małgorzatę Ogonowską, p.Katarzynę Pawlik, ks.Piotra Olszówkę i życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów zawodowych.

 
Nowa pracownia komputerowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Pawłowski   
W dniu 30 czerwca nasza szkoła otrzymała nową pracownię komputerową, która sfinansowana została w całości ze środków unijnych w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego. Pracownia wyposażona została w 10 nowoczesnych stanowisk komputerowych dla uczniów oraz serwer, a także skaner, drukarkę i mobilny zestaw multimedialny w skład którego wchodzą projektor multimedialny i laptop. Wszystkie komputery podłączone są do sieci Internet.
Duży wkład w realizacji powstania nowej pracowni miała p. Anna Durlak, która uczestniczyła w fazie przygotowania wniosku. Opiekunem szkolnej pracowni komputerowej będzie p. Krzysztof Pawłowski.
Mamy nadzieję, że tak nowoczesne wyposażenie przyczyni się do podniesienia jakości i poziomu nauczania oraz będzie dodatkową zachętą dla szóstoklasistów do podjęcia nauki w naszej szkole.
 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.