Home
Gimnazjum Nr 1
Tym razem przez internet PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Już w najbliższy wtorek i środę (22 i 23 stycznia) uczniowie naszego gimnazjum zmierzą się z zadaniami kolejnego etapu Ligi Naukowej 2008 ? konkursu o Puchar Prezydenta Wrocławia.
Etap pierwszy Ligii ? szkolny - odbył się już w grudniu. Uczniowie rozwiązywali testy z zadaniami zamkniętymi w części humanistycznej (z języka polskiego i historii) i w części matematycznej. Tym razem rywalizacja przebiegać będzie przy pomocy Internetu. Na początku stycznia odbył się w związku z tym test próbny.

Więcej…
 
Liga Naukowa 2008 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Nasza szkoła przystąpiła do szóstej edycji Ligii Naukowej ? Konkursu Gimnazjalistów o Puchar Prezydenta Wrocławia.
W latach ubiegłych konkurs obejmował gimnazja tylko z terenu Wrocławia. Od tego roku Liga obejmuje cały Dolny Śląsk i jest już oficjalnie konkursem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, co m.in oznacza, że laureat zostanie zakwalifikowany do wybranego przez siebie liceum niezależnie od kryteriów.
Więcej…
 
Święta w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Dziś (21.12.2007) po raz ostatni w tym roku spotkaliśmy się w naszej szkole, by podzielić się opłatkiem i życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze.
W klasach odbyły się uroczyste wigilie. Uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli do wspólnego stołu, rozmawiając o zwyczajach Bożonarodzeniowych, o minionym roku i postanowieniach na nadchodzący 2008 rok. Nie zabrakło przy tym tradycyjnych potraw wigilijnych i kolęd.

Więcej…
 
Będzie bezpieczniej PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
W ostatnim miesiącu tego roku kalendarzowego w naszym gimnazjum został uruchomiony monitoring. Kamery zostały zainstalowane na korytarzach na każdym piętrze szkoły, co przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów. Koszt monitoringu wyniósł 13000 zł. z czego 3400 zł. otrzymaliśmy z Urzędu Miasta. Uroczystego odbioru sprzętu dokonał Burmistrz Miasta Pan Krzysztof Świątek w piątek, 21 grudnia.
Poza monitoringiem w naszym gimnazjum do użytku oddana została także odnowiona i zmodernizowana toaleta dla chłopców na I piętrze.
 
"Pomoc dla Bangladeszu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Pod takim hasłem Polska Akcja Humanitarna prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych wskutek uderzenia cyklonu Sidr w południowo-zachodnie wybrzeża Bangladeszu w dniu 15.11.2007 roku.
Pokrzywdzonych są setki tysięcy osób, ponad milion domów wymaga odbudowy lub napraw. Trwająca pomoc humanitarna ma na celu ocalenie 2,5 miliona osób przed nadchodzącą zimą. Poza materiałami budowlanymi brakuje przede wszystkim wody pitnej, żywności, leków, odzieży.

Więcej…
 
Podarunki od Świętego PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Z dalekiej Laponii do naszego gimnazjum tradycyjnie przybył Święty Mikołaj. Najpierw witał wszystkich przy wejściu do szkoły i częstował cukierkami (trzeba było zaśpiewać piosenkę). Potem wraz ze Śnieżynkami i Elficami rozdawał podarunki zarówno uczniom, jak i nauczycielom. A że wszyscy byli grzeczni, nikt nie dostał rózgi :)
Dzięki pięknie przystrojonym salom, choinkom stojącym na korytarzu i nastrojowej muzyce, w całej szkole zapanowała iście świąteczna atmosfera.
 
Współpraca bibliotekarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Dziś (28 listopada br.) w naszej szkole odbyło się Kamiennogórskie Forum Bibliotekarzy. Podczas spotkania omówionych zostało wiele ważnych spraw dotyczących pracy bibliotekarzy z terenu naszego powiatu. Niezwykle cenna okazała się wymiana doświadczeń związanych z tego rodzaju pracą, zwłaszcza w bibliotece szkolnej. Grono ustaliło także plan pracy na przyszły rok i przedyskutowało strategię działania na pozyskiwanie funduszy potrzebnych na odnowienie księgozbiorów.
 
Sprzedawco! Twój sprzeciw ma znaczenie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Pod takim hasłem nasza szkoła po raz trzeci przeprowadziła akcję profilaktyczną skierowaną do sprzedawców napojów alkoholowych na terenie naszego miasta. Koordynatorem przez te trzy lata była Pani Anna Myjak, we współpracy z Panią Anną Kaczmarczyk.
Więcej…
 
Nie lękajmy się być Polakami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Brygida Gucwa   
11 listopada, Dzień Niepodległości, o którą walczyli nasi ojcowie? Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel SU, na którym okolicznościowy program przedstawiła kl. 3c pod opieką P. Anny Madziar-Cabały. Po 123 latach niewoli pod zaborami Polska odzyskała niepodległość, ale krótko. Bardzo krótko mogliśmy cieszyć się upragnioną wolnością.
Więcej…
 
Tym razem do Barda Śląskiego i Wambierzyc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Brygida Gucwa   
Nauczyciele religii w naszym gimnazjum: Pani Brygida Gucwa i Ks. Piotr Olszówka, po udanym wyjeździe do Częstochowy, wraz z uczniami klas III tym razem na jeden dzień wybrali się do Barda Śląskiego i Wambierzyc.
Wycieczka ? pielgrzymka, która odbyła się 13.11.2007r., była okazją do m.in. poznania historii jednych z najstarszych miast Dolnego Śląska, zwiedzenia niektórych zabytków oraz integracji młodzieży.
Więcej…
 
Sukces w Karpaczu PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum zdobyli większość nagród w konkursie plastycznym ?Portret lalki XIX- wiecznej", organizowanym przez Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu.
Konkurs przeznaczony był dla wszystkich gimnazjalistów z terenu byłego województwa jeleniogórskiego. Technika wykonania portretu lalki była dowolna, ale w formacie A4.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.