Home
Gimnazjum Nr 1
Wyjazd kulturalny PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Tym razem do Wrocławia udało się 45 uczniów naszego gimnazjum. W dniu 20.09.2007r., pod opieką Pań: Elżbiety Zdrojewskiej, Marioli Ogórek i Brygidy Gucwy, młodzież odwiedziła m.in. Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe i Rynek. Natomiast w Operze Wrocławskiej uczestnicy wycieczki obejrzeli balet pt. Tangos.
Wyjazd odbył się w ramach realizacji przez Panią Elżbietę Zdrojewską projektu profilaktycznego mającego na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z Kamiennej Góry, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju zainteresowań artystyczno ? kulturalnych.

 
Dla umysłu i dla ciała PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Już w najbliższy czwartek (27.09.br) wszyscy uczniowie naszej szkoły zmierzą się z testami, mającymi zdiagnozować poziom ich wiedzy i umiejętności. Sprawdzian rozpocznie się o godz. 8.00. Po części humanistycznej, uczniowie przystąpią do części matematyczno-przyrodniczej. Koniec planowany jest na około godzinę 11.30.
Po wytężonej pracy na gimnazjalistów czeka nagroda ? dyskoteka szkolna. Okazją do wspólnej zabawy będzie zbliżający się Dzień Chłopaka. Wszystkich chętnych zapraszamy do sali gimnastycznej od godziny 16.00 do 20.00.
 
Nasi w Biskupinie i nie tylko ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Udział w XIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie, zwiedzanie Gniezna i Ostrowa Lednickiego ? to tylko niektóre atrakcje trzydniowej wycieczki, będącej udziałem 40 uczniów naszej szkoły.
W trasę z Kamiennej Góry do Biskupina młodzież wyruszyła w środę (19.09.) wczesnym rankiem. Na miejscu Festynu Archeologicznego gimnazjaliści mogli zobaczyć m.in. pokazy tańców szkockich zespołu ?Comhlan?, bitwę Słowian z Bałtami i obronę osady jaćwieskiej przed Krzyżakami. Ponadto sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy procesów obróbki lnu, kucia uzbrojenia bałtyjskiego, handlu wymiennego między Bałtami a kupcami rzymskimi, pokaz orki pradziejowej czy też odczynianie uroków. Po całodniowych atrakcjach młodzież udała się na nocleg do Chomiąży Szlacheckiej.
Więcej…
 
Rajd Integracyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Dnia 14 września br. odbył się Rajd Integracyjny klas I, połączony z ogólnopolską akcją ?Sprzątanie świata?. Uczniowie klas II i III, po zajęciach lekcyjnych, przeszli kibicować kolarzom Tour de Pologne na ulicę Papieża Jana Pawła II. Tam czekały na nich różne konkursy, m.in. na najciekawszy program artystyczny, wiedzy o Tour de Pologne i ułożenie hasła przewodniego imprezy. Nagrody za zajęcie pierwszego miejsca ? okazjonalne koszulki ? otrzymali: uczniowie naszej szkoły, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ponadto uczniom naszej szkoły udało się zdobyć autograf Lecha Piaseckiego ? jednego z organizatorów Tour de Pologne i zwycięzcy etapów w największych wyścigach, jedynym w historii Polakiem, który był liderem w Tour de France.
Więcej…
 
Rozpoczęcie Roku 2006/2007 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Pawłowski   

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2007/2008
odbędzie się w dniu 3 września 2007 r. o godz. 9.00.


Rozpoczynając naukę w bieżącym roku szkolnym, serdecznie witamy nowych nauczycieli p. Agnieszkę Czajkowską, p.Małgorzatę Ogonowską, p.Katarzynę Pawlik, ks.Piotra Olszówkę i życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów zawodowych.

 
Nowa pracownia komputerowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Pawłowski   
W dniu 30 czerwca nasza szkoła otrzymała nową pracownię komputerową, która sfinansowana została w całości ze środków unijnych w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego. Pracownia wyposażona została w 10 nowoczesnych stanowisk komputerowych dla uczniów oraz serwer, a także skaner, drukarkę i mobilny zestaw multimedialny w skład którego wchodzą projektor multimedialny i laptop. Wszystkie komputery podłączone są do sieci Internet.
Duży wkład w realizacji powstania nowej pracowni miała p. Anna Durlak, która uczestniczyła w fazie przygotowania wniosku. Opiekunem szkolnej pracowni komputerowej będzie p. Krzysztof Pawłowski.
Mamy nadzieję, że tak nowoczesne wyposażenie przyczyni się do podniesienia jakości i poziomu nauczania oraz będzie dodatkową zachętą dla szóstoklasistów do podjęcia nauki w naszej szkole.
 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.