Home
Gimnazjum Nr 1
Ku pamięci PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20161027 1204331 listopada to święto, w czasie którego wspominamy tych, którzy już odeszli. 1 i 2 listopada większość z Nas odwiedza groby bliskich. Obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Ludzie przychodzą na cmentarz, aby ozdobić groby kwiatami, zapalić znicze i pomodlić się w intencji zmarłych. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Samorząd Uczniowski w naszej szkole postanowił, uczcić to święto we własny sposób.

Więcej…
 
Wojewódzki finał PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

IMG-20161027-WA0012Podczas finału dolnośląskiego w unihokeju reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum zajęła 6. miejsce. Zawody odbyły się 26 października we Wrocławiu.

W rozgrywkach grupowych nasze dziewczęta zmierzyły się z drużyną z Marcinowic (1:1), z Budziszowa (ustępując rywalkom 0:2) i z Wrocławia (wygrywając 3:0).

Ostatecznie o 6. miejscu zdecydował mecz z Krzeszowem.

Finał wojewódzki wygrały dziewczęta z Łoziny.

Więcej…
 
Celne oczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20161025 111644Przemysław Chlipała (1b) zajął 6. miejsce, a Łukasz Podobiński (1b) 8. miejsce w finale dolnośląskiej Gimnazjady w strzelectwie. Zawody odbyły się 19 października we Wrocławiu na strzelnicy WKS Śląsk.

W kategorii chłopców - w konkurencji 10 strzałów siedząc - startowało 136 gimnazjalistów z całego województwa. Przemek zdobył 90 punktów, Łukasz - 89. W klasyfikacji szkół nasze gimnazjum zajęło 14. miejsce (749 pkt) na 26 drużyn.

Gratulujemy chłopcom i opiekunowi Panu Rajmundowi Gądkowi.

Więcej…
 
Spotkanie z duszpasterzem młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSCN5799Na zaproszenie katechetki Brygidy Gucwy gościliśmy w naszej szkole ks. Pawła Adresa z parafii Matki Bożej Różańcowej. Niecodzienny Gość w sutannie spotkał się 20 X z uczniami klasy 3a i 2a, by - jako osoba najbardziej kompetentna - omówić tematy wynikające z rozkładu materiału katechezy.

Więcej…
 
Trudne zadanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 1783Reprezentacja chłopców naszego gimnazjum wywalczyła III miejsce podczas finału strefy jeleniogórskiej w unihokeju, który odbył się dziś (19 października) w Pisarzowicach.

Więcej…
 
Walka o mistrzostwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 1748Awans do finału wojewódzkiego zapewniły sobie dziś (18 października) nasze dziewczęta podczas finału strefy jeleniogórskiej w unihokeju, który odbył się w Pisarzowicach.

Do rozgrywek przystąpiły gimnazjalistki z Krzeszowa, Ruszowa, Mysłakowic, Kamiennej Góry i gospodynie. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce i razem z drużyną z Krzeszowa walczyć będą już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu o mistrzostwo Dolnego Śląska.

Gratulujemy dziewczętom i trenerowi Panu Kornelowi Łukasikowi. Powodzenia!

Więcej…
 
Dzień Papieski na Chojniku PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSCN5729Z okazji Dnia Papieskiego ks. Paweł Adres z parafii Matki Bożej Różańcowej zorganizował dla młodzieży rajd na Chojnik. Odbył się on 15 X b.r.,w dniu poprzedzającym 38. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Był to także dzień Wielkiej Pokuty i modlitwy przebłagalnej na Jasnej Górze. Wraz z katechetką Brygidą Gucwą w rajdzie wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły: Karolina Kujawska, Amelia Kubasiewicz i Kacper Żmudziński z kl.1b, Roksana Zgłobicka i Angelika Krzystek z kl. 1c, Marta Zasadni z kl. 3c oraz Wiktor Majewski z kl. 3a.

Więcej…
 
Za trud, za serce, za uśmiech PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

DSC 1506W Dniu Edukacji Narodowej (14 października) spotkaliśmy się na uroczystym apelu. Scenki z życia szkoły, życzenia tradycyjne i w formie piosenek wywołały uśmiechy na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Uczniowie klas pierwszych złożyli także uroczyste ślubowanie. Dyrektor Dariusz Kurowski wręczył puchar klasie 1C, która zwyciężyła w Lidze Klas I.

 

Więcej…
 
Powtórka awansu PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

logo zsPodczas dzisiejszych (13 października) powiatowych zawodów w unihokeju nasze dziewczęta zajeły II miejsce i awansowały do zawodów strefowych.

Więcej…
 
Gramy dalej PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

10 unohokejDrugie miejsce i awans do zawodów strefowych wywalczyła reprezentacja naszych unihokeistów podczas powiatowych zawodów w Krzeszowie (10 października).

Więcej…
 
Odżywianie kiedyś - odżywianie dziś PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

20161010 082930W ramach realizacji projektu historyczno-ekologicznego klasa 3B, wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Niemas, przygotowała dziś (10 października) nie lada zadanie. Otóż każdy uczeń musiał rozpoznać 10 warzyw, co dla niektórych wcale nie było takie proste. Kalarepa czy rzepa? Brukselka czy patison?

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.