IMG 6900Drużyna DI "Wysłannicy Sekwoi" z Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze wraz ze swoimi trenerkami - Anną Myjak oraz Mariolą Ogórek, zdobyła III miejsce w 12 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności - Destination Imagination, która odbywała się we Wrocławiu w dniach 16-19 marca. W Olimpiadzie wzięło udział ponad 2,5 tysiąca uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. Drużyny w sposób twórczy i kreatywny musiały uporać się z wyzwaniem wybranym z pośród 6 różnych kategorii.

Nad realizacją wyzwania "Wysłannicy Sekwoi" pracowali już od września. Początkowo spotykali się 1 w tygodniu na 2 godziny, później spotkania były bardziej intensywne. Pracowali także w czasie ferii zimowych.

Nasi uczniowie zmierzyli się z zadaniem konstrukcyjnym, które polegało na:

• zaprojektowaniu, zbudowaniu i przetestowaniu od 2 do 4 wolno stojących konstrukcji wykonanej z drzewa balsa i kleju o całkowitej łącznej wadze nie przekraczającej 50 gramów i wysokości od 19,1 do 22,9 cm - my zbudowaliśmy 2 konstrukcje o wadze 45 g,
  • stworzeniu strategii przeprowadzania testu konstrukcji, a następnie sprawdzeniu jej wytrzymałości na obciążenie - nasza wytrzymała 328 kg,
  • stworzeniu i zaprezentowaniu historii (w formie krótkiego 8 minutowego przedstawienia) rozwiązania wybranego problemu globalnego opartego na współpracy 2 narodów z wykorzystaniem ich osiągnięć z dziedziny sztuki - jako problem wybraliśmy analfabetyzm na świecie z którym walczyli: Czirokez Sekwoja który stworzył alfabet sylabiczny swojego narodu, oraz reżyser z Burkina Faso gdzie odbywa się znany w Afryce festiwal filmowy FESPACO,
  • stworzeniu i zaprezentowaniu dwóch Atrybutów Drużyny, ukazujących jej zainteresowania, umiejętności i mocne strony - nasze to indiańskie Tipi z typowymi indiańskimi wzorami i mobilne sanie Mikołaja (wykonane z kartonu, skrzynek na jabłka, starych nary i kółek meblowych).

Dodatkowo każda z drużyn uczestniczyła w tzw. Wyzwaniu Na JUŻ oraz wyzwaniu Drużyn Bliźniaczych.

Drużyna w trakcie pobytu na Olimpiadzie we Wrocławiu uczestniczyła w wielu atrakcjach dla drużyn, m.in. grze terenowej, koncertach muzycznych w ramach wieczoru integracyjnego, warsztatach: animacja po-klatkowa, FanLab - malowanie dźwiękiem. Zwiedziła wystawę sztuki współczesnej a Pawilonie Czterech Kopuł, oraz Hydropolis a także świetnie się bawiła w Parku Trampolin.

Skład drużyny: Kacper Żmudziński kl. 1b, Zuzanna Myjak kl. 1b, Emilia Latuszkiewicz kl.1c, Daria Sowa kl. 1c, Julia Sowa kl. 1c, Ada Gniazdek kl.1c, Roksana Zgłobicka kl.1c.

Część kosztów pobytu Naszych gimnazjalistów we Wrocławiu pokryli następujący sponsorzy:
- Grzegorz Morawski firma REKORDS
- Marta Śliwińska BAR POEZJA SMAKU
- PKS Kamienna Góra
- Jarosław Śliwak EUROTRANS
Serdecznie dziękujemy.
Tekst i foto: Anna Myjak

https://www.facebook.com/DIPoland/ na filmiku "Tak było na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DI i International Invitalional 2017!" ostatnie ujęcie pokazuje dzieciaki z naszej szkoły.