DSC 2519W dniach 22-24 marca odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Po dwóch lekcjach uczniowie pod opieką nauczycieli wychodzili do kościoła Matki Bożej Różańcowej, aby uczestniczyć w rekolekcyjnym programie, przygotowanym przez parafię.

Rekolekcjonista z zakonu pijarów - o. Łukasz Porąbka z Jeleniej Góry głosił nauki rekolekcyjne, natomiast ks. Paweł Adres i  młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny z ZSO dbał o oprawę muzyczną spotkań w kościele. Ich myślą przewodnią była miłość Boga do każdego człowieka - aż po ofiarowanie Jego Syna i śmierć krzyżu dla naszego zbawienia. Odpowiedzią na tę miłość powinna być relacja człowieka z Bogiem przejawiająca się w rozmowie z Nim - czyli w modlitwie.

Dopełnieniem treści rekolekcyjnych była projekcja nominowanego do Oskara w 2003 roku krótkometrażowego filmu "Most". Jest to wzruszająca opowieść o wyjątkowym ojcu i sytuacji, która zmusiła go do podjęcia najważniejszej decyzji w życia - do poświęcenia swojego syna dla uratowania życia wszystkich pasażerów pociagu. Ponadto uczniowie ZSO przygotowali i zaprezentowali refleksyjny montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do życiowych problemów młodzieży i spojrzenia na nie w świetle wiary. Natomiast adoracja krzyża była okazją do oddania Panu Jezusowi wszystkich trudnych spraw - czego symbolicznym i zarazem widzialnym znakiem było napisanie ich na kartce i złożenie pod krzyżem.

Na zakończenie przedstawiciele uczniów naszej szkoły - wspólnie z młodzieżą z Gimnazjum nr 2 - podziękowali księżom i dyrekcji szkół za organizację tych rekolekcji,a nauczycielom i rówieśnikom za wspólny w nich udział.

Tekst: Brygida Gucwa

Zdjęcia: Anna Kaczmarczyk