001W Niedzielę Palmową (9 kwietnia) 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w IX Legnickim Marszu dla Życia i Rodziny. Organizatorem wyjazdu był ks. Paweł Adres z parafii Matki Bożej Różańcowej i ks. Damian Ziembikiewicz z parafii Św. Ap. Piotra i Pawła oraz Pani Brygida Gucwa.

Wraz z młodzieżą z pozostałych kamiennogórskich szkół - dwoma autobusami - udaliśmy się do Legnicy, gdzie z młodzieżą przybyłą z różnych zakątków diecezji uczestniczyliśmy w liturgii Niedzieli Palmowej w legnickiej katedrze. W tym dniu do Legnicy przyjechało ok. 2 tyś. osób w różnym wieku.
"Łatwiej jest budować, mosty niż wznosić mury" - te słowa Ojca Świętego Franciszka wypowiedziane w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży towarzyszyły koncertowi, który zakończył IX Marsz dla Życia.
Wykonawcami koncertu, który odbył się w kościele pw. MB Królowej Polski byli uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, oraz uczestnicy trzydniowych warsztatów muzycznych, które tradycyjnie, bo już od dziewięciu lat, prowadzą krakowscy muzycy: Hubert Kowalski i Paweł Bębenek.

Tekst i foto: Brygida Gucwa