001W środę 12 kwietnia w naszej szkole po odbyciu trzech lekcji uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami przy wielkanocnym stole. Potem miał miejsce świąteczny apel, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna wraz z pracownikami, którzy już korzystają z zasłużonej emerytury.
W komentarzu do przygotowanej prezentacji multimedialnej Marika Dutka i Kacper Żmudziński przypomnieli istotę świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które są fundamentem i sensem wiary chrześcijańskiej. Prawdziwe przeżycie poprzedzających je dni może sprawić, że Wielkanoc stanie się dla nas czasem przejścia z niewoli egoizmu do miłości, ze zła do dobra, z poczucia bezsensu do nadziei.

Wiele rodzin w Wielkim Tygodniu robi porządki i zakupy, przez co jest to jeden z koszmarniejszych i najbardziej zaganianych tygodni w roku. Często brak czasu i sił przeszkadza w przeżyciu świąt wielkanocnych w kościele. Warto skorzystać w pełni z daru Kościoła, aby ubogacić nasze tradycyjne obchodzenie świąt o przeżycia religijne i poznać również ich bogactwo kulturowe. Może dzięki temu nie będziemy w tym roku zmęczeni i znudzeni świętami, nie powiemy znowu "święta, święta...i po świętach" czy "tyle zmartwychwstań już było..."
We współpracy z Samorządem Uczniowskim apel przygotowała Pani Brygida Gucwa. Nad prawidłowym działaniem sprzętu mutimedialnego czuwała Pani Ewa Szczerba. Skromna dekoracja, wykonana przez Panią Sywię Bielak, była celowym zabiegiem reżyserskim, aby nie przeszkadzała w skupieniu się na przekazywanych treściach. Również śpiew piosenek i wiersz w wykonaniu Agnieszki Kaszuby miał bardziej przyciagąć niż rozpraszać uwagę.

"Nie umiem być srebrnym aniołem
ni gorejącym krzakiem
tyle Zmartwychwstań już przeszło
a serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonkami
tyle już Alleluja
a moja świętość dziurawa
na ćwiartce włoska się buja.

Wiatr gra mi na kościach mych psalmy
jak na koślawej fujarce
żeby choć papież spojrzał
na mnie przez białe swe palce.

Żeby choć Matka Boska
przez chmur zabite wciąż deski
uśmiech mi swój zesłała,
jak ptaszka we mgle niebieskiej.

I wiem, gdy łzę swoją trzymam,
jak złoty kamyk z procy
zrozumie mnie mały Baranek
z najcichszej Wielkiej Nocy.

Pyszczek położy na ręku
sumienia wywróci podszewkę
serca mojego ocali
czerwoną chorągiewkę."

(Ks. Jan Twardowski)

Przygotowaniem sali gimnastycznej do apelu zajęli się Panowie: Kornel ŁukasikRajmund Gądek i Paweł Orszulak.
Podziękowania za pracę w sztabie organizacyjnym akcji charytatywnej "Podaj pomocną dłoń" wolontariuszom wręczyła Pani Lucyna Krupa. Natomiast słodkie upominki od Dyrektora Dariusza Kurowskiego otrzymały dwie reprezentacje piłki nożnej - dziewcząta i chłopcy za zajęcie pierwszych miejsc w ostatnio rozegranych powiatowych zawodach.

Tekst: Brygida Gucwa