DSC 3103Również w czwartek (27 kwietnia) odbył się konkurs językowy, który zakończył Dni Języków Obcych w Naszej szkole. Tegoroczna edycja konkursu z języka niemieckiego i angielskiego wpisała się w ogólnoszkolny projekt historyczno-ekologiczny pod hasłem "W OGRODZIE ŻYCIA". I w związku z tym tematyka zdominowana została przez takie zagadnienia jak: środowisko naturalne, flora i fauna, zanieczyszczenie środowiska oraz sposoby przeciwdziałania temu procederowi.

Nie zabrakło również zagadnień z innych dziedzin, zwłaszcza z zakresu współczesnych technik teleinformacyjnych, szkoły, sportu, sposobów spędzania wolnego czasu i oczywiście z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie, bawiąc się, rozwiązywali kolejne zadania i wykazali się przy tym sporą wiedzą. Największą frajdę i satysfakcję mieli podczas rozwiązywania zadań z tzw. Landeskunde (do których przygotowywania trwały już od tego poniedziałku w ramach akcji "DNI JĘZYKÓW OBCYCH") oraz z zadań na tablicy multimedialnej.
Niekwestionowanym zwycięzcą została klasa 3A z wynikiem 136 pkt. Drugie miejsce zdobyła klasa 2A z wynikiem 131 pkt, a trzecie miejsce przypadło klasie 1B.
Pozostałe klasy zdobyły kolejno: 2B -126 pkt.; 2C -125 pkt.; 3C - 122 pkt.; 1C - 117 pkt.; 3B - 111 pkt.; 1A - 84 pkt.
Serdecznie gratulujemy zdobytych punktów i trzymamy kciuki, aby punkty te zaważyły na Waszym zwycięstwie w punktacji ogólnej "W OGRODZIE ŻYCIA".

Monika Pulkowska-Michalec
Dorota Topoła