Home
PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

003Pod takim tytułem w poniedziałek, 8 maja, uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez uczniów należących do Koła Teatralnego pod kierunkiem Pani Anety Szewczyk.

Coraz więcej młodych ludzi nie potrafi przeżyć dnia bez komputera, dlatego artyści chcieli skłonić młodzież do refleksji na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci oraz uwrażliwić na problem uzależnienia.
Główna bohaterka, w którą wcieliła się Agnieszka Mizielińska, wraca ze szkoły i od razu zasiada do komputera. Dziewczynka nie chce jeść, spędzać czasu z rodzicami, pomagać im w obowiązkach domowych. Odrzuca również towarzystwo swoich koleżanek. Kiedy zasypia, pojawiają się złe moce: Wirus, Oszust, Złe treści, SPAM, Uzależnienie - te komputerowe zjawy tańczą swój szaleńczy taniec, nękają Kasię i nie pozwalają jej spokojnie spać. Kiedy nastolatka budzi się z krzykiem, błaga rodziców o pomoc w walce z nałogiem. Mama i tata podpowiadają córce, co ma zrobić, aby pozbyć się uzależnienia.

Tekst: Aneta Szewczyk

 

 
 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.