001

Skoro październik, to czas zacząć obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Właśnie dlatego dziś (6 października) po szkole i nie tylko znów grasowała Wypasiona Molcia :)

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Książka Nas łączy". Więc by połączyć wszystkich miłośników słowa pisanego, członkowie aktywu bibliotecznego zachęcają do udziału w Maratonie Czytania (3-4 osoby z każdej klasy) w dniu 20 października. Ponadto ogłoszony został konkurs plastyczno-fotograficzny. Prace ilustrujące w jakiś sposób motto przewodnie akcji ("Książka Nas łączy") należy składać do biblioteki do dnia 5 listopada.

Molcia dziś odwiedziła nie tylko swoich rówieśników. Udała się też piętro wyżej, by poznały ją przedszkolaki z grupy Sówek. Oj, zaskoczenie było spore. Sympatyczny owad spodobał się dzieciaczkom na tyle, że zaprosiły Molcię, by im poczytała 27 października. A Molcia już się głowi, co by tu...

Opiekunką miłośników książek jest Pani Beata Majda.