logo hospW trwającym roku wolontariatu nawiązaliśmy współpracę z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska we Wrocławiu.

W październiku wzięliśmy udział w konferencji "Poznaj Formułę Dobra" w auli szpitala klasztornego Ojców Bonifratów we Wrocławiu, podczas której zapoznaliśmy się z możliwościami pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom.

Aktualnie na terenie szkoły trwa zbiórka nakrętek. Planujemy także akcję mikołajkową - zbiórkę gier planszowych, kart, puzzli i zabawek (do końca listopada). Wszystkich zainteresowanych pomocą zapraszamy do zgłaszania się do Pana Andrzeja Podwiki.

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska we Wrocławiu prowadzi opiekę domową nad nieuleczalnie chorymi dziećmi z terenu całego województwa. W chwili obecnej z jego pomocy korzysta 95 dzieci z chorobami neurologicznymi, genetycznymi i nowotworowymi. To jedno z największych hospicjów dziecięcych w kraju. W szeregach stowarzyszenia są m.in. lekarze, pielęgniarki, psychologowie, osoby duchowne, wolontariusze.

Więcej: https://hospicjum-dolnyslask.pl/