Nnoimagea początku marca w naszej szkole odbyła się zbiórka darów na rzecz Wychowanków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Rodzinnego w Nowych Rochowicach.

Obecnie przebywa w niej 8 dzieci: 1 chłopiec jednoroczny, 2 dziewczynki w wieku 1,5 roku, 2 chłopców w wieku 2 lat, 2 dziewczynki w wieku 11 i 12 lat oraz chłopiec 15-letni. Listę najbardziej potrzebnych rzeczy sporządziła dyrektor Placówki Pani Justyna Zieja

Z inicjatywy dyrektora naszej szkoły Pana Dariusza Kurowskiego do akcji włączyli się Pracownicy Centrum Obsługi Jednostek Gminy Miejskiej Kamienna Góra oraz Społeczność Publicznego Przedszkola nr 2 - z dyrektor Panią Beatą Lompart - Mika na czele. Dzięki hojności Ofiarodawcówzebraliśmy dary, którychwartość materialną oszacowano na ponad 1300,- zł. Wśród nich były kaszki ideserki dla dzieci, soczki, pampersy, chusteczki nawilżane, szampony i żele pod prysznic, kremy i balsamy do ciała, artykuły spożywcze(chrupki do mleka, cukier, makaron, ryż, kasza, mąka, kakao, herbata owocowa, dżem i.in.), słodycze, papier toaletowy, chusteczki i ręczniki papierowe, chemia gospodarcza. Każdy, nawet najmniejszy dar serca jest bezcenny, bo pozwolił na "dopieszczenie" dzieci i zapewnienie im - przynajmniej przez pewien czas - nie tylko koniecznego minimum.Ponadto każdy gest serca uczył dostrzegania potrzeb innych ludzi oraz udzielania im skutecznej, bezinteresownej pomocy. Wspólnie przeprowadzona akcja zwiększyła też poczucie wspólnoty Osób z Placówek włączających się w zbiórkę oraz zadowolenia ze wspólnego działania na rzecz innych.

Koordynatorką zbiorki darów w Przedszkolu była Pani Maria Hypś, natomiast organizatorkącałej akcji była Brygida Gucwa, której pomagały Vanessa Wierzbicka i Oliwia Oszmian z kl. 2c oraz dziewczyny z kl. 3b :).

W imieniu Wychowanków i Pracowników Placówki w Nowych RochowicachWszystkim Ofiarodawcom i Osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji serdecznie dziękuje dyrektor Pani Justyna Zieja.

Tekst: B. Gucwa