Home
PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

Już po razIMG 7154 drugi grupa kreatywnych szkolniaków w składzie: Kacper Żmudziński, Zuzanna Myjak, Emilia Latuszkiewicz, Roksana Zgłobicka, Julia Sowa, Daria Sowa, wzięła udział w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu. Nasi gimnazjaliści zaprezentowali rozwiązanie wybranego przez siebie Wyzwania Drużynowego, a także podjęli nieznane sobie wcześniej Wyzwanie Na Już. Impreza odbyła się w dniach 11-13 marca.

 

 

Drużyna pod okiem trenerki Pani Anny Myjak od września pracowała nad Wyzwaniem Konstrukcyjnym w ramach którego:

- zaprojektowała, zbudowała i przetestowała wolno stojącą konstrukcję, która wytrzyma uderzenie zrzucanych na nią obciążeń;

- opowiedziała dramatyczną historię Gwiazdy o nagłym zdarzeniu z teatralnym efektem;

- zaprojektowała i stworzyła prezentera zdarzeń, który w sposób widzialny i słyszalny wpłynął na przebieg zdarzenia;

- wymyśliła, zaprojektowała i własnoręcznie wykonała dwa wybrane Atrybuty Drużyny, ukazujące jej zainteresowania, umiejętności, mocne strony i talenty.

Olimpiada jest Wielkim Świętem Kreatywności i zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy zespołu. I choć każda z drużyn liczyła na zdobycie medali i nagród, nie one są tutaj najważniejsze. Olimpiada była dla naszych uczniów niesamowitym przeżyciem, dobrą zabawą, czasem nawiązywania nowych przyjaźni, uczenia się od siebie nawzajem. 

W tym roku w Olimpiadzie DI wzięło udział 245 Drużyn, czyli 2000 uczestników z całej Polski, 19 Drużyn zagranicznych oraz ponad 300 Trenerów.

Pobyt na Olimpiadzie uprzyjemniały różnorodne atrakcje - koncerty, pokazy oraz warsztaty. Uczestnicy brali udział w wybranych przez siebie  warsztatach prowadzonych przed edukatorów i animatorów z całej Polski. Były eksperymenty fizyczne i chemiczne, zapoznawanie z kulturami świata, tworzenie architektury i miasta marzeń, budowanie prostych maszyn, zajęcia taneczne i ruchowe, warsztaty DJ-skie, projektowanie łazików marsjańskich i zmagania z językiem oraz specjalna Strefa Relaksu.

Nasi Kreatywni, będąc we Wrocławiu, nie mogli odpuścić sobie wizyty w niesamowitym Afrykarium.

Tekst i foto: A, Myjak

Dziękujemy, że reprezentowaliście Naszą szkołę w tej niezwykłej Olimpiadzie. Jesteśmy z Was dumni i z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejne Wasze innowacyjne projekty. (AK)

 

 
 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.