DSC 5440W czwartek (24 maja) na Orliku przy ulicy Lubawskiej 8 spotkali się smerfowi przedstawiciele z kamiennogórskich przedszkoli.
Po smerfowym powitaniu i rozgrzewce przedszkolaki pod opieką swoich Pań i starszych koleżanek z Gimnazjum nr 1 przeszły do wykonywanie różnych zadań. Śpiewali piosenkę o głodnych smerfach, malowali portret mieszkańców wioski smerfowej. Przed pokonaniem toru przeszkód była czas na krótki odpoczynek i małą przekąskę.
Ćwiczyli siłę mięśni, rzucali do celu, a wszystko po to, aby nie dać się złapać Gargamelowi.
Po zakończonych konkurencjach gimnazjalistki pomalowały przedszkolakom twarze.
Małe smerfy wyszły zadowolone ze spotkania. Dostali kosiarki wypuszczające bańki mydlane i słodkie upominki. Największa radość, że Gargamel nie porwał żadnego smerfa.
Zabawa Gimnazjalistów z przedszkolakami odbyło się po raz 5 w ramach projektu  "Uśmiech Straszaka dla Przedszkolaka".
"Mózgiem" smerfowych igraszek była Pani Iwona Niemas.