20180928 085443Obchodzony w Polsce 30 września Dzień Chłopaka jest odpowiednikiem Dnia Kobiet. Z tej okazji dziewczyny i panie obdarowują swojego ukochanego, kolegę, męża, brata czy tatę.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego drobne słodkie upominki dla wszystkich Kolegów i Panów pracujących w naszej szkole przygotowała Roksana z 3c :). W obdarowywaniu nimi Chłopaków pomogła jej Vanessa.

O swoich Kolegach pamiętały również Panie uczące w naszej, które sprezentowały wszystkim Panom gustowne kubki.

Warto wiedzieć, że Dzień Chłopaka był obchodzony w Japonii od VI wieku; po II wojnie światowej święto to zostało przemianowane na dzień Dziecka.

W Malcie Dzień Chłopaka jest obchodzony 7 lutego, w Wielkiej Brytanii i w Irlandii - 5 kwietnia, w Brazylii - 15 lipca, w Norwegii - 7 października, w Indiach i w Meksyku - 19 listopada, natomiast w Kanadzie - 25 listopada.

Z Dniem Chłopaka często jest mylony Dzień Mężczyzn. Na świecie Międzynarodowy Dzień Mężczyzn (IMD) obchodzony jest oficjalnie 19 listopada. Natomiast w Polsce 10 marca czyli w liturgiczne wspomnienie 40 Świętych Męczenników.

Tekst: B. Gucwa