Home
PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

09Już po raz ostatni uczniowie naszej szkoły w dniach 1-3 marca 2019r. reprezentowali gimnazjum na XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.
"Zamruczone" w składzie: Roksana Zgłobicka, Julia Sowa, Emilia Latuszkiewicz, Zuzanna Myjak, Vanessa Wierzbicka i Marcelina Ozdobińska, zmierzyły się tym razem z Wyzwaniem Społecznym.

Wyzwanie Społeczne - projekt ZASIĘG wymagało od uczestników rozwinięcia ich przedsiębiorczości oraz umiejętności tworzenia rekwizytów i dekoracji, a także sprawnego opowiadania historii. Trzeba było zidentyfikować potrzebę danej społeczności, a potem zaplanować i przeprowadzić projekt jej dedykowany. Drużyna teatralnie zaprezentowała historię pełną napięcia o bohaterach, którzy próbują uciec, w prezentację włączając także informacje o przyszłości projektu.
W ramach wyzwania drużyna zajęła się problemem wolno żyjących kotów na terenie naszego miasta i opowiedziała historię ich ucieczki przed mroźną zimą. W celu zgłębienia problemu nawiązały współprace z Panią weterynarz, którą zaprosiły do szkoły na spotkanie edukacyjne z uczniami. W ramach projektu "Zamruczone" dziewczyny zorganizowały w szkołach i przedszkolu zbiórkę karmy, którą następnie przekazały współpracującym z nimi wolontariuszom, zajmującym się dokarmianiem zwierząt w Kamiennej Górze. Zbudowały także ekologiczne domki dla kotów.
W tegorocznej Olimpiadzie DI wzięło udział 215 Drużyn, czyli niemal 2000 uczestników z całej Polski, 10 Drużyn zagranicznych, 270 Trenerów, 60 Ekspertów i 140 wolontariuszy. Podczas tego wielkiego święta kreatywności - najważniejsze były: spotkanie, dobra zabawa, wymiana doświadczeń i nauka. Jednym słowem zdobywanie nowych umiejętności.
Olimpiada Kreatywności została objęta patronatami honorowymi: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Wrocławia. Decyzją Kuratora Romana Kowalczyka tytuł Laureata lub Finalisty Olimpiady uprawnia do dodatkowych punktów w procesach rekrutacyjnych do szkół.

Tekt i foto: A. Myjak

https://www.youtube.com/watch?v=uCa33d1EjBc&;feature=youtu.be&fbclid=IwAR3A9zzDzCFJV-fDkrO7jdfecTVkGqJwV059uNh-yTwN8FG371P4imHwBJk

 

 
 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.