Dziś (31 maja) DSC 6838ostatni raz wyruszyliśmy w drogę...

Celem XXXV Rajdu Wiosna było Mauzoleum Piastów Śląskich przy Bazylice Krzeszowskiej, a konkretnie grobowiec księcia Bolka I Surowego, jego syna Bernarda Stałego i Bolka II Małego, na którym wygasła dynastia. W wspólnej trumnie, ukrytej za piramidalnym epitafium, złożono również doczesne szczątki gałęzi jaworskiej - Henryka I i Henryka II. Dawne sarkofagi posiadają obecnie tylko fundator opactwa i jego wnuk, a są one znakomitym przykładem średniowiecznej sztuki sepulkralnej. (via: https://www.opactwo.eu/).

Krótkie prezentacje na temat tych postaci zaprezentowali: Kamila Bocheńska i Przemysław Chlipała.

Podsumowaniem Rajdu były podziękowania dla osób, które stworzyły ideę szkolnych pieszych wycieczek i dla tych, którzy przez 35 lat współpracowali przy ich organizacji.
W tym roku też nie było rywalizacji międzyklasowej. Puchar dla wszystkich uczniów za zaangażowanie w Rajd z rąk wiceburmistrza Adama Blicharskiego odebrał przewodniczący SU ? Jakub Piętka.
Wyróżnienie za projekt znaczka rajdowego otrzymał Hubert Szajkowski.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za ufundowanie bigosu dla strudzonych piechurów ????:
Radzie Rodziców przy Zespole Szkół
Marcie Śliwińskiej - Bar "Poezja smaku"
Klubowi Europejskiemu