Home Konkursy Konkurs o Grecji
Konkurs o Grecji

4 maja 2005 roku szesnaście trzyosobowych drużyn przystąpiło do konkursu o Grecji. Wcześniej uczniowie otrzymali materiały pomocnicze dotyczące geografii i warunków naturalnych Grecji, kultury, najważniejsze zwroty z języka greckiego, atrakcji Grecji, kuchni greckiej. Jak w każdym konkursie organizowanym przez Szkolny Klub Europejski była część pierwsza pisemna i i druga ustna. W części ustnej uczennice reprezentujące klasę IIID zaskoczyły nas biegłą znajomością języka greckiego. Klasę IE reprezentował jeden uczeń - Krzysztof Cyl. W finale była ostra walka, zabrakło pytań przygotowanych przez opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego i pani J. Bodzek zadawała uczniom szczegółowe pytania i tą drogą wyłoniliśmy zwycięzców tego etapu.

I tak zwycięska drużyna to zespół klasy IIIE: Paulina Urbanowicz, Karina Małuszyńska i Paweł Adamek.

Tuż za nimi są dziewczyny reprezentujące klasę IIID ? Monika Wyszatkiewicz, Daria Paszkiewicz, Anna Mizielińska.

III miejsce zajęła reprezentacja klasy IB w składzie: Dagmara Gerlach, Magdalena Główczyk, Ryszard Łęczowski.