Home
PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Dnia 14 września br. odbył się Rajd Integracyjny klas I, połączony z ogólnopolską akcją ?Sprzątanie świata?. Uczniowie klas II i III, po zajęciach lekcyjnych, przeszli kibicować kolarzom Tour de Pologne na ulicę Papieża Jana Pawła II. Tam czekały na nich różne konkursy, m.in. na najciekawszy program artystyczny, wiedzy o Tour de Pologne i ułożenie hasła przewodniego imprezy. Nagrody za zajęcie pierwszego miejsca ? okazjonalne koszulki ? otrzymali: uczniowie naszej szkoły, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ponadto uczniom naszej szkoły udało się zdobyć autograf Lecha Piaseckiego ? jednego z organizatorów Tour de Pologne i zwycięzcy etapów w największych wyścigach, jedynym w historii Polakiem, który był liderem w Tour de France.
Po kolarskich emocjach młodzież wróciła na teren naszej szkoły, by uczestniczyć w akcji "Sprzątanie świata".
Natomiast uczniowie klas I, wyposażeni w worki i rękawice, udali się na trasy Rajdu, na których zbierali śmieci oraz zmagali się z różnymi konkurencjami. Pierwszaki - na poszczególnych punktach kontrolnych - musieli wykazać się wiedzą m.in. z zakresu ekologii, ze znajomości dolnośląskich zabytków oraz sprawdzić swoją sprawność fizyczną w dwóch konkurencjach.
W klasyfikacji końcowej, na wynik której składały się: ilość zebranych śmieci, ilość punktów z konkursów, liczba uczestników w poszczególnych klasach oraz okazjonalne okrzyki, najlepszą klasą okazała się 1C (40 punktów), drugie miejsce zajęła 1A (38 punktów), trzecie równorzędnie - 1B i 1E (35 punktów), a czwarte - 1D (27 punktów). Wyniki niewątpliwie będą się liczyły przy końcowym rozstrzygnięciu Ligii Klas I.
Zwieńczeniem dnia dla wszystkich uczestników akcji "Sprzątanie świata" i Rajdu Integracyjnego były klasowe ogniska pod opieką wychowawców.
 
 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.