Home Młodzi głosują Młodzież też wybrała
Znane są już prawie wszystkie wyniki wyborów parlamentarnych, w których udział w minioną niedzielę wzięli pełnoletni obywatele kraju. Jednak młodzież też miała okazję wyrazić swoją opinię na temat kandydatów do Sejmu i Senatu już w czwartek 18 października.
Młodzieżowe Wybory Parlamentarne, których ogólnokrajowym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, na terenie naszego gimnazjum przeprowadziły Panie: Iwona Niemas i Joanna Bodzek, opiekunki Klubu Europejskiego. Uczniowie zapoznali się z zasadami i przebiegiem głosowania, by w dorosłym już życiu brać aktywny udział w każdych wyborach.
Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: przewodnicząca ? Elżbieta Mroczek, zastępca przewodniczącego - Alicja Mroczek, członkowie: Paweł Barszczewski, Mikołaj Jaworski i Andrzej Górowski. Uprawnionych do głosowania było 399 osób. Głos oddało 336 uczniów, z czego 330 ważnych i 6 nieważnych.
Wyniki przedstawiają się następująco:
1. Platforma Obywatelska - 171 głosów;
2. Prawo i Sprawiedliwość - 58 głosów;
3. Lewica i Demokraci - 35 głosów;
4. Liga Polskich Rodzin - 25 głosów;
5. Samoobrona - 17 głosów;
6. Polska Partia Pracy - 14 głosów;
7. Polskie Stronnictwo Ludowe - 10 głosów.