Home Rajd Wiosna Niepylak BIS
Niepylak BIS PDF Drukuj Email

DSC 9106Pod takim hasłem przebiegał dzisiejszy (3 czerwca) XXXII Rajd Wiosna. Było to nawiązanie do rajdu sprzed 20 lat.

Wówczas, 14 maja, młodzież udała się na dwudniową wędrówkę z Lubawki, przez Rezerwat Kruczy Kamień, Rozdroże pod Skowrończą, Przełęcz Ulanowicką do ośrodka wypoczynkowego "Modrzew". Tam uczniowie poznali bliżej tajniki hodowli motyla niepylaka apollo należącej do Pana Jurka Budzika i Pani Agnieszki Antosiewicz.

Dzisiaj nie udało się powtórzyć tamtej trasy. Z uwagi na zmieniające się warunki pogodowe, zmuszeni byliśmy pójść innym, krótszym szlakiem.

Podsumowanie Rajdu odbyło się pod szkołą. Okazało się, że dwie klasy uzyskały taki sam wynik w klasyfikacji końcowej. Dogrywka polegała na przebiegnięciu slalomem 3-osobowej reprezentacji w klownowych portkach :) Ostatecznie zwycięstwo i Puchar Dyrektora Szkoły wywalczyła klasa 2A. Miejsce II zajęła klasa 3C, miejsce III - klasa 1A.