Home Konkursy

Dnia 30 marca 2006 roku odbył się II Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.

Część pisemna to 20 pytań zamkniętych dotyczących celów UE, organów UE, podstaw prawnych UE i historii UE.

Część ustna to historia, gospodarka, kultura krajów UE.

Do konkursu przystąpiło 14 trzyosobowych drużyn z klas I-III.

Konkurs przygotowała i czuwała nad nim pani Joanna Bodzek.

I miejsce zdobyła drużyna klasy II C w składzie: Ewa Rybska, Paulina Jarząb, Gabriela Lupa

II miejsce zajął zespół klasy II D w składzie: Adrian Jankojć, Patryk Jóźwiak, Gabriela Niedziałkowska

III miejsce przyznano klasie I B w składzie: Katarzyna Zwolenik, Kamil Romanowski, Kamil Tuszyński.

12 stycznia 2006 roku na dyskotece karnawałowo - walentynkowej Szkolny Klub Europejski podsumował świąteczne konkursy związane z "Dniem krajów niemieckojęzycznych".

Zadaniem uczniów było rozpoznanie w jakim języku Mikołaj składa życzenia:

"Kala,Christougenna "Ki eftihismenos O Kenouris? "Kellemes karacsonyi unnepeket es Boldog ujevet! "Buona Natale e felice Anno Nuovo".

Przedstawić w dowolnej formie i technice jedna z bajek lub baśni braci Grimm, np

"Śpiąca królewna", "Jaś i Małgosia", "Śnieżka", "Kopciuszek", "Kot w butach".

Przygotować menu w niemieckiej restauracji.

Najbardziej widowiskowym konkursem był konkurs tańca ? przedstawiciele klas mieli zatańczyć walca wiedeńskiego. Do tego konkursu przystąpiły 4 pary. Pani dyrektor Ogórek nagrodziła wszystkich tańczących uczestników słodkościami.

24 listopada 2005r. odbył się test z języka niemieckiego.Test pisali przedstawiciele poszczególnych klas. Trzeba było przetłumaczyć zdania z języka polskiego na język niemiecki, z rozsypani ułożyć poprawnie zdanie, uzupełnić luki i odpowiedzieć na pytania do tekstu. Nad całością czuwała nasza germanistka  - pani Katarzyna Kłębczyk, wspomagały ją Joanna Bodzek i Iwona Niemas.

Komisja przyznała I miejsce klasie 3b, II miejsce klasie 1e, a III miejsce klasom  1a i 3d.

13 kwietnia 2005 roku odbył się konkurs wiedzy o mitologii i starożytnej Grecji. W części pisemnej były krzyżówki, rebusy i zadania otwarte. Do części drugiej ? ustnej przeszło 6 najlepszych (po pierwszym etapie) drużyn spośród 16, które przystąpiły do konkursu.

MARATON MITOLOGICZNY

Zadanie 1. Połącz parami

a. morza i oceany 1. Hades

b. ogień 2. Eol

c. burza 3. Demeter

d. wiatr 4. Hefajstos

e. urodzaj 5. Posejdon

f. królestwo podziemia 6. Zeus

Zadanie 2. Których bogów określisz następującymi epitetami / Zeus, Tanatos, Eris, Hera, Demeter, Atena, Hefajstos, Hermes/

1. gromowładny

6. Pitagoras
  7. Eurypides
  8. Archimedes

Zadanie 4. Połącz imiona greckich muz i dziedziny, którymi się opiekowały.

a. Erato 1. taniecb. Euterpe 2. tragedia

c. Klio 3. poezja epiczna

d. Kaliope 4. sakralna poezja chóralna

e. Melpomena 5. historia

f. Talia 6. poezja miłosna

g. Terpsychora 7. astronomia i geometria

h. Urania 8. komedia

i. Polihymnia 9. poezja liryczna

Zadanie 5. Połącz imiona z atrybutami (trzy imiona pozostaną bez pary)

A. Hera 1. trójząb, delfin, koń

B. Zeus 2. Cerber, berło, cyprys

C. Posejdon 3. łuk, łania

D. Hades 4. płomień ogniska

E. Demeter 5. paw

F. Atena 6. wawrzyn, kitara, rydwan

G. Dionizos 7. młot, obcęgi

H. Apollo 8. piorun, orzeł, dąb

I. Artemida 9. mak, kłosy

J. Hefajstos 10. sowa, gałązka oliwna, dzida, hełm, egida

K. Afrodyta L. Hestia M. Hermes

Najlepsza okazała się drużyna klasy ID w składzie: Olga Petryszyn, Kamila Respondek, Adrian Jankojć.

II miejsce zajęła klasa IIIE w składzie: Magdalena Zwierzyna, Karina Małuszyńska, Paweł Adamek.

III miejsce przypadło zespołowi klasy IC - Paulina Jarząb, Gabriela Lupa, Ewa Rybska.

MÓJ WAKACYJNY PAMIĘTNIK

24 czerwca 2005 - Koniec roku szkolnego. HURRAAA!!! Jak wszyscy uczniowie nie mogłam doczekać się tego dnia. Ukończyłam z wyróżnieniem pierwszą klasę gimnazjum. Bardzo się cieszyłam z tego, ale bardziej z wakacji. Kamienna Góra - Wrocław - Berlin - Olbia

26 czerwca 2005 - Leciałam samolotem. Sardynia - z oddali zobaczyłam piękną posiadłość w kolorze miodowym, która rozciągała się na ogromnej powierzchni. Do tej pory mój hotel oglądałam na stronach Internetu.

Wakacje za folder

Ewa Rybska została laureatką konkursu ogłoszonego przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz burmistrza miasta Olbia (Sardynia).

Ewa jest jedyna kamiennogórzanką, która znalazła się wśród wyróżnionych 20 uczniów. Jest to szczególny honor, gdyż pracę naszej uczennicy uznano za najlepszą, za co dostała dodatkowo ?Wielki atlas mitów i legend świata?.

Ewa Rybska pod opieką pani Iwony Niemas przygotowała folder promujący walory Sardynii. W nagrodę w czasie wakacji spędzi 20 dni na Sardynii.

Folder reklamowy o Sardynii

Etap szkolny

Szkolna Komisja Konkursowa:

- przewodniczący - Iwona Niemas

- członkowie - Joanna Bodzek, Lucyna Krupa

Uczniowie, którzy przygotowali folder o Sardynii i złożyli go w terminie do szkolnej Komisji Konkursowej:

• Daria Paszkiewicz
  • Natalia Skoczeń
  • Kinga Nowak
  • Paulina Jarząb
  • Ewa Rybska

Do Delegatury Kuratorium Oświaty w Jeleniej Górze przesłano prace dwóch uczennic: Pauliny Jarząb i Ewy Rybskiej.

Czekamy na wyniki.

<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>